Британські розвідники прокоментували заяву Путіна щодо патрулювань МіГ-31К У Чорному морі

Джерело: міноборони Великої Британії

Нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія посилить патрулювання у Чорному морі винищувачами МіГ-31К, які є носіями ракет “Кинджал”. Британські розвідники пояснили, що стоїть за заявою очільника Кремля.

У своїй заяві Путін наголосив, що посилення патрулювання зумовлене збільшенням морською присутністю США у Середземномор’ї. Таким чином РФ прагне утримувати американські судна під загрозою удару за допомогою ракет дальністю до 2000 км.

“Ця заява відповідає типовій російській риториці, спрямованій на внутрішню авдиторію, яка називає Захід агресором, водочас розглядаючи діляність РФ як необхідну для захисту держави”, – наголосили фахівці.

У розвідці додали, що конкретна загадка Путіна щодо ракет “Кинджал” та їх можливостей, імовірно, зроблена у цілях стратегічного обміну повідомленнями, аби продемонструвати, що Росія здатна виробляти та використовувати нове озброєння навіть попри триваючу повномасштабну війну проти України.

Однак, зауважили фахівці, ракети “Кинджал” фактично залишаються у стадії експлуатаційних випробувань і їх ефективність у війні проти України є поганою.

“На паперах ракета залишається дуже спроможною, здатною літати на гіперзвукових швидкостях та ухилятись від сучасних систем ППО, хоча, майже напевне, потрібно значно вдосконалити те, як Росія ракети для досягнення цього потенціалу”, – резюмували розвідники.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.