«Будуть й інші типи літаків, окрім F-16» – Командування ПС ЗСУ анонсувало дуже хороші новини для України

Джерело: Юрій Ігнат в етері телемарафону “Єдині новини”

31 серпня речник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат повідомив, що до 2035 року в Україні планується підготувати чотири бригади, що матимуть на озброєнні сучасні літаки.

Ігнат зауважив, що F-16 є основним типом літака, який поступово витисне застарілі “радянські крила”.

Але будуть і інші типи літаків, які захищатимуть наш повітряний простір. Наразі ідуть серйозні консультації в рамках авіаційної коаліції, – пояснив полковник.

Тож нині триває інтенсивна підготовка пілотів і техніків, які зможуть обслуговувати ці літаки. Зокрема, зауважив Ігнат, в Румунії незабаром також може відкритися центр з підготовки українських пілотів.

Про це мовилося у меморандумі, котрий нещодавно підписали міністри оборони Нідерландів та Румунії.

Це дуже хороші новини для України, – зазначив Ігнат. – Водночас це питання майбутнього. Наразі наші пілоти успішно навчаються в Данії, Великій Британії та на інших майданчиках.

Зауважимо, 30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів.

Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.