Буркіна-Фасо заборонила низку іноземних ЗМІ через висвітлення масових вбивств цивільних
Джерело: DW
Правляча хунта Буркіна-Фасо зупинила діяльність кількох іноземних і власних ЗМІ після публікації ними звіту Human Rights Watch про масові вбивства цивільних.
Згідно із заявою місцевого регулятора зв’язку CSC, серед видань, яких торкнулася заборона, – німецьке Deutsche Welle, французькі газета Le Mond і телекомпанія TV5 Monde, британське видання The Guardian.
Також влада Буркіна-Фасо наказала інтернет-провайдерам зупинити на два тижні доступ до каналів BBC, “Голос Америки” (VOA) і Human Rights Watch (HRW).
Напередодні заборона мовлення торкнулася франкомовної регіональної газети Ouest-France, порталу новин APAnews та інформагентства Agence Ecofin.
У заяві вказано, що всі ці медіа були відсторонені від роботи в західноафриканській країні за висвітлення доповіді HRW, в якій армію Буркіна-Фасо звинувачували в масових вбивствах цивільних під час боротьби з джихадистами.
Зокрема, у HRW написали про те, що солдати вбили не менше 223 мешканців сіл, включаючи 56 дітей, у ході двох нападів 25 лютого. Хунта Буркіна-Фасо назвала цю заяву “необґрунтованою” і побачила в ній намір “дискредитувати бойові сили” країни.
У заяві міністра зв’язку Римтальби Жана Еммануеля Уедраого зазначалося, що вбивства в Нодіні та Соро – назви місцевостей на північні країни, де орудують повстанці-джихадисти з Малі – “призвели до початку юридичного розслідування”. Він також висловив здивування тим, що поки це розслідування ще триває, “HRW змогла визначити “винних” і винести свій вердикт”.
Повстанці-джихадисти прийшли до Буркіна-Фасо із сусідньої країни Малі у 2015 році, пише видання.
HRW у своєму звіті назвала ці масові вбивства “одними з найгірших, скоєних військовими, злочинів у Буркіна-Фасо з 2015 року”, назвавши їх “частиною широкомасштабної військової кампанії проти цивільних осіб, звинувачених у співпраці з ісламістськими військами, що прирівнюються до злочинів проти людяності”.
- Іранська влада заборонила знімальній групі режисера Мохаммада Расулофа виїзд з країни для участі у Каннському кінофестивалі, де мала бути представлена їхня нова робота “Насіння священного інжиру”.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.