Буркіна-Фасо заборонила низку іноземних ЗМІ через висвітлення масових вбивств цивільних

Джерело: DW

Правляча хунта Буркіна-Фасо зупинила діяльність кількох іноземних і власних ЗМІ після публікації ними звіту Human Rights Watch про масові вбивства цивільних.

Згідно із заявою місцевого регулятора зв’язку CSC, серед видань, яких торкнулася заборона, – німецьке Deutsche Welle, французькі газета Le Mond і телекомпанія TV5 Monde, британське видання The Guardian.

Також влада Буркіна-Фасо наказала інтернет-провайдерам зупинити на два тижні доступ до каналів BBC, “Голос Америки” (VOA) і Human Rights Watch (HRW).

Напередодні заборона мовлення торкнулася франкомовної регіональної газети Ouest-France, порталу новин APAnews та інформагентства Agence Ecofin.

У заяві вказано, що всі ці медіа були відсторонені від роботи в західноафриканській країні за висвітлення доповіді HRW, в якій армію Буркіна-Фасо звинувачували в масових вбивствах цивільних під час боротьби з джихадистами.

Зокрема, у HRW написали про те, що солдати вбили не менше 223 мешканців сіл, включаючи 56 дітей, у ході двох нападів 25 лютого. Хунта Буркіна-Фасо назвала цю заяву “необґрунтованою” і побачила в ній намір “дискредитувати бойові сили” країни.

У заяві міністра зв’язку Римтальби Жана Еммануеля Уедраого зазначалося, що вбивства в Нодіні та Соро – назви місцевостей на північні країни, де орудують повстанці-джихадисти з Малі – “призвели до початку юридичного розслідування”. Він також висловив здивування тим, що поки це розслідування ще триває, “HRW змогла визначити “винних” і винести свій вердикт”.

Повстанці-джихадисти прийшли до Буркіна-Фасо із сусідньої країни Малі у 2015 році, пише видання.

HRW у своєму звіті назвала ці масові вбивства “одними з найгірших, скоєних військовими, злочинів у Буркіна-Фасо з 2015 року”, назвавши їх “частиною широкомасштабної військової кампанії проти цивільних осіб, звинувачених у співпраці з ісламістськими військами, що прирівнюються до злочинів проти людяності”.

  • Іранська влада заборонила знімальній групі режисера Мохаммада Расулофа виїзд з країни для участі у Каннському кінофестивалі, де мала бути представлена їхня нова робота “Насіння священного інжиру”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що ворог посилює заходи з поширення дезінформації серед місцевого населення на тимчасово окупованих територіях. 

Станом на 22:30 19 травня ситуація на фронті залишається напруженою, однак контрольованою. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами планів наступу.

19 травня Німеччина та Франція спільно висловили “глибоке занепокоєння” через ситуацію, що склалася в Грузії на тлі прийняття закону про “іноагентів”.

Минулої ночі Сили оборони, ймовірно, атакували безпілотниками військове летовище в Краснодарському краї РФ, поінформували джерела.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава відкрита для розміщення ядерної зброї, однак, зауважив, що рішень ще немає.