Бустерна доза щеплення проти COVID-19: МОЗ затвердило рекомендації щодо додаткової вакцинації
Джерело: МОЗ України
Міністерство охорони здоров’я України затвердило рекомендації щодо визначення пріоритетних груп для вакцинації проти COVID-19 та отримання бустерних доз вакцини проти COVID-19 у 2023-2024 роках.
Відтак, загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера — це 3 щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.
Для групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 рекомендовано отримати додатковий бустер, якщо минуло понад 6 місяців від попереднього бустера. Потребу у додатковому бустерному щепленні визначає лікар з огляд на стан пацієнта та епідеміологічну ситуацію в країні.
Для осіб, які мають порушення схеми вакцинації проти COVID-19 та не отримали другу дозу вакцини чи першу бустерну дозу, повинні їх отримати за першої можливості з дотриманням мінімального інтервалу до введення першої бустерної дози (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей) з введенням наступних додаткових бустерних доз з інтервалами, які визначено в рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною. Записатися на щеплення можна у сімейного лікаря та пунктах щеплень.
Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітним; людям, старшим за 60 років; які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, — необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення.
У МОЗ наголосили, що головною метою вакцинації та введення бустерних доз вакцини проти COVID-19 залишається запобігання тяжким випадкам COVID-19 та ускладненням коронавірусної хвороби.
Від початку епідемії COVID-19 до скасування карантинних обмежень на території України було зареєстровано 5 562 884 підтверджених випадки COVID-19, 5 429 236 осіб одужали та 112 481 особа померла.
Загалом від початку вакцинальної кампанії в Україні проведено 35 682 131 щеплення. Станом на вересень одну дозу вакцини отримали 16 419 684 людини, дві дози – 15 539 209 осіб. Першу бустерну дозу зробили 3 264 107 людей, додаткову дозу – 43 366 осіб.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що готовий направити нову місію експертів до Китаю у межах роботи над розкриттям походження COVID-19.
- В одному з будинків для літніх людей у Великій Британії зафіксували спалах нового варіанта COVID-19, який дуже легко передається.
- Вчені намагаються зрозуміти, наскільки далеко поширився сильно мутований новий вид коронавірусу, та наскільки добре наш імунітет захиститься від нього.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.