CBS: США продовжують ділитися з Україною даними «оборонного» призначення
Джерело: CBS
Три анонімні джерела в американській адміністрації повідомили телеканалу CBS, що США призупинили обмін тим, що вони називають “летальними” даними, зокрема необхідними для цілей таких систем, як HIMARS.
Водночас частина “оборонних” даних, які дозволяють українцям захищатися, за словами джерел, все ще продовжується. Тоді як джерела інших ЗМІ в Україні раніше говорили, що припинили надходити будь-які американські постачання.
Розвіддані США використовуються, серед іншого, для виявлення ворожих ракет та дронів, що допомагає їх збивати, а також інформувати населення за допомогою сигналів повітряної тривоги.
За даними CBS, рішення зупинити обмін розвідданими ухвалив особисто президент США Дональд Трамп.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф підтвердив призупинення, зазначивши, що воно може бути тимчасовим.
Радник з національної безпеки Майк Волц зазначив, що призупинення може бути скасоване, якщо переговори про мир просуватимуться. Цей крок викликав критику з боку європейських лідерів та американських демократів, котрі наголошують на важливості американської розвідки для захисту України. Аналітики попереджають, що це може знизити здатність України своєчасно виявляти російські атаки та точно націлювати удари вглиб території РФ.
Додамо, корреспондент The Economist Олівер Керрол, посилаючись на власні джерела поінформував, що США фактично вивели з ладу деякі види озброєння, зокрема реактивні артсистеми HIMARS, зупинивши обмін розвідданими з Україною.
Нагадаємо, за повідомленнями низки ЗМІ президент США Дональд Трамп, через кілька днів після суперечки з президентом України Володимиром Зеленським, дав вказівку тимчасово зупинити надання Україні військової допомоги.
Напередодні WSJ та Axios повідомляли, що адміністрація Трампа планує заморозити допомогу Україні. Тоді як сам Дональд Трамп це заперечив на пресконференції у Білому домі.
- У Кремлі зреагували на повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація Дональда Трампа зупинила надання військової допомоги Україні.
- У Європі почали реагувати на повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація Дональда Трампа зупинила надання всієї військової допомоги Україні.
- Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна закликав європейських партнерів посилити підтримку України, щоб компенсувати призупинення військової допомоги з боку США.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.