Чат-боти з ШІ навмисно поширюють дезінформацію про вибори – дослідження
Джерело: Euronews
Дослідження свідчить, що більшість технологічних компаній не внесли достатньо змін у свої платформи, через що чат-боти зі штучним інтелектом (ШІ) навмисно поширюють дезінформацію, пов’язану з виборами.
Democracy Reporting International (DRI) перевірила, як чат-боти відповідали на запитання, пов’язані безпосередньо з виборчим процесом, зокрема Google Gemini, ChatGPT4 від OpenAI, ChatGPT4-o та Copilot від Microsoft.
З 22 по 24 травня дослідники поставили чат-ботам п’ять запитань десятьма мовами ЄС, зокрема, як користувачу зареєструється для голосування, якщо він живе за кордоном; що робити, щоб надіслати свій голос поштою та коли будуть результати виборів до Європейського парламенту.
Це дослідження є продовженням квітневого звіту, опублікованого DRI, в якому зроблено висновок, що чат-боти не змогли “надати надійні відповіді” на типові питання, пов’язані з виборами.
“Коли ви запитуєте [чат-ботів ШІ] про те, про що у них немає багато матеріалу і про що не знайти багато інформації в Інтернеті, вони просто щось вигадують”, — сказав виконавчий директор DRI Майкл-Майєр Резенде.
У звіті DRI виявлено, що компанія Google Gemini показала найгірші результати щодо надання точної та дієвої інформації, а також найбільшу кількість відмов у відповіді.
Copilot від Microsoft відмовився відповідати на деякі запитання, зокрема англійською та португальською мовами, і натомість скеровував шукачів до їх пошукової системи Bing.
Обидві моделі ChatGPT4 рідко відмовлялися відповідати на запитання, що призводило до вищих показників неправильних або частково правильних відповідей. Помилки чат-ботів часто були дрібними, проте важливими.
- Компанія OpenAI повідомила про отримані дскарги від деяких користувачів про те, що чат-бот GPT-4 лінується.
- Приватний дослідницький американський університет Вандербільта вирішив вимкнути інструмент виявлення штучного інтелекту Turnitin через те, що вважає його неефективним.
- З 6 по 9 червня відбудуться десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років. Громадяни ЄС можуть проголосувати за своїх представників у Європейському парламенті у Страсбурзі. Цього разу 96 із 720 євродепутатів оберуть у Німеччині.
Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.