ChatGPT виявив хворобу, яку не вдавалося діагностувати 17 лікарям
Джерело: Daily Mail
Чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT від OpenAI діагностував у хлопчика рідкісне захворювання після того, як протягом трьох років це намагалися зробити більше десяти лікарів.
Як розповіли у виданні, Кортні, мати чотирирічного Алекса, який страждав на хронічний біль, перепади настрою, втому та проблеми із пересуванням, звернулася до ChatGPT із запитом про діагноз сина після трьох років візитів до 17 лікарів різного профілю.
Жінка детально переглядала результати тесту Алекса під час його перебування у лікарні швидкої допомоги та вносила їх до ChatGPT. Сервіс штучного інтелекту діагностував хлопчику розщеплення хребта та ваду розвитку спинного мозку.
Зазначено, що серед симптомів цього рідкісного захворювання, на яке страждає менш ніж 1% народжених на рік дітей у США, ― оніміння, біль, м’язова слабкість та проблеми із контролем руху. Стан хворого обумовлений обмеженим кровотоком через аномальне закріплення спинного мозку до хребетного каналу.
При цьому, як зауважили у виданні, Алекс мав легку форму захворювання, яку важче діагностувати, але яка лікується шляхом оперативного втручання. Нині хлопчик проходить реабілітацію після лікування.
Повідомляється, що, згідно із дослідженням вчених з некомерційної інтегрованої системи охорони здоров’я Mass General Brigham, ChatGPT знаходить правильний діагноз у 72% випадків, тоді як досвідчені лікарі зазвичай безпомилково визначають хворобу в 95% пацієнтів.
- В новому дослідженні Глобального інституту McKinsey зазначено, як розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інших факторів, таких як старіння населення та електронна комерція, можуть вплинути на певні професії в найближчі роки.
- Компанія Google тестує інструмент під робочою назвою Genesis, який використовуватиме штучний інтелект для написання новин.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.