Чехія, Данія та Нідерланди підписали угоду про постачання озброєння Україні

Джерело: пресслужба Міноборони Чехії

19 вересня під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, Чехію представляв заступник міністра оборони Даніель Блажковец, котрий підписав “Лист про наміри” з міністрами оборони Данії та Нідерландів. Угода дозволить надалі постачати Україні переважно чеське озброєння за фінансової підтримки Данії та Нідерландів.

Україні споряджатимуть як сучасне чеське озброєння, так і модернізовану техніку, яка вже є на озброєнні місцевих Збройних сил. Зауважується, що техніка та боєприпаси надійдуть в Україну в найближчі місяці та у 2024 році.

Зокрема, це буде постачання додаткових танків, гаубиць, стрілецької зброї, БМП, засобів протиповітряної оборони та засобів радіоелектронної боротьби або боєприпасів від компаній нашої оборонної промисловості, – пояснив Блажковец. – Мета – налагодження довгострокової співпраці та підтримки Збройних Сил України. Перший підпроєкт – передача 15 модернізованих основних бойових танків Т-72ЕА, які найближчим часом відправляться в Україну.

Заступник міністра акцентував, що ця угода означатиме величезну користь для подальшого розвитку чеської оборонної промисловості та для безпеки Чеської Республіки. Завдяки цьому чеські зброярі стануть більш конкурентоспроможними на світовому ринку. Водночас це будуть проєкти з великою економічною вигодою для Чехії, включно з можливістю працевлаштування для громадян.

Для Чехії – це не перший проєкт, в межах якого вона постачає озброєння, профінансоване іншою державою. У тристоронньому проєкті зі США та Нідерландами в Україну вже спорядили 45 (із загалом 90) модернізованих танків Т-72. Крім того, відбулися або тривають проєкти з постачання зенітних комплексів МР-2 або засобів пасивного спостереження.

Промислові проєкти на підтримку України координує агентство AMOS (Агентство міжурядового оборонного співробітництва), яке входить до міністерства оборони Чехії.

19 вересня відбулося п’ятнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на котрому погодили започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition (Коаліція спроможностей).

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро. 

Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний звернувся до британського парламенту, акцентувавши, що для України настав вирішальний момент у боротьбі за незалежність.