Чехія, Данія та Нідерланди підписали угоду про постачання озброєння Україні
Джерело: пресслужба Міноборони Чехії
19 вересня під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, Чехію представляв заступник міністра оборони Даніель Блажковец, котрий підписав “Лист про наміри” з міністрами оборони Данії та Нідерландів. Угода дозволить надалі постачати Україні переважно чеське озброєння за фінансової підтримки Данії та Нідерландів.
Україні споряджатимуть як сучасне чеське озброєння, так і модернізовану техніку, яка вже є на озброєнні місцевих Збройних сил. Зауважується, що техніка та боєприпаси надійдуть в Україну в найближчі місяці та у 2024 році.
Зокрема, це буде постачання додаткових танків, гаубиць, стрілецької зброї, БМП, засобів протиповітряної оборони та засобів радіоелектронної боротьби або боєприпасів від компаній нашої оборонної промисловості, – пояснив Блажковец. – Мета – налагодження довгострокової співпраці та підтримки Збройних Сил України. Перший підпроєкт – передача 15 модернізованих основних бойових танків Т-72ЕА, які найближчим часом відправляться в Україну.
Заступник міністра акцентував, що ця угода означатиме величезну користь для подальшого розвитку чеської оборонної промисловості та для безпеки Чеської Республіки. Завдяки цьому чеські зброярі стануть більш конкурентоспроможними на світовому ринку. Водночас це будуть проєкти з великою економічною вигодою для Чехії, включно з можливістю працевлаштування для громадян.
Для Чехії – це не перший проєкт, в межах якого вона постачає озброєння, профінансоване іншою державою. У тристоронньому проєкті зі США та Нідерландами в Україну вже спорядили 45 (із загалом 90) модернізованих танків Т-72. Крім того, відбулися або тривають проєкти з постачання зенітних комплексів МР-2 або засобів пасивного спостереження.
Промислові проєкти на підтримку України координує агентство AMOS (Агентство міжурядового оборонного співробітництва), яке входить до міністерства оборони Чехії.
19 вересня відбулося п’ятнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на котрому погодили започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition (Коаліція спроможностей).
- На засіданні “Рамштайну” в Німеччині у вівторок, 19 вересня, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що контрнаступ України стабільно просувається вперед.
- Україна отримає від Чехії військову допомогу, зокрема 15 модернізованих танків Т-72ЕА, про які раніше оголосила Данія.
- Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил у кіберсфері.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.