Чехія намагатиметься доставити Україні боєприпаси якомога швидше

Джерело: Радіо Свобода

Президент Чехії Петер Павел заявив, що намагатиметься передати Україні боєприпаси “так швидко, як це можливо”.

Павел зазначив, що для виробництва необхідної кількості боєприпасів потрібен час та збільшення потужностей виробництва.

“Але Україна потребує снарядів зараз. Ми не можемо чекати на європейські компанії, тому ми намагаємося знайти боєприпаси всюди, де можемо. Доставити її в Україну так швидко, наскільки це можливо. Але паралельно збільшуємо власні потужності”, – сказав він.

За словами чеського президента, він сподівається, що найближчим часом у Європі зможуть виробляти “необхідну кількість боєприпасів”.

ДОВІДКА: Ще у лютому Чехія запропонувала закуповувати боєприпаси у країнах, які не входять до ЄС, оскільки в країн-учасниць Євросоюзу запаси вичерпались. Ініціативу Чехії підтримали кілька європейських держав, які виявили бажання закупити боєприпаси для України.

На цей час понад 15 країн пообіцяли фінансувати боєприпаси. Серед них Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Франція та Норвегія, а також неєвропейські держави, зокрема Канада.

Чехія займається пошуком боєприпасів в інших країнах, тоді як ті, хто підтримав ініціативу, виділяють кошти на їх закупівлю. Чехія також координуватиме доставку на місця бойових дій в Україні.

Вдова російського опозиціонера Олексія Навального Юлія очолить американську Фундацію прав людини (HRF).

Україну віднесли до категорії країн з вищими доходами за середній рівень, за оприлюдненою класифікацією країн за рівнем доходу на 2024 рік, що оприлюднена Світовим банком. Згідно з цим, доходи України становлять $5070 на душу населення, що покращилося з попереднього показника у $4270.

Низка ЗМІ та блогери у соцмережах розповсюдили інформацію, що пастор мексиканської церкви “Iglesia del Final de los Tiempos”, що у перекладі означає “Церква кінця часів” начебто продає місця ” раю”.

В понеділок, 1 липня, Росія розпочала своє місячне головування в Раді безпеки ООН (РБ ООН) та скликала перше засідання, щоб затвердити порядок денний на наступний місяць й серед запланованих обговорень – атака на Севастополь.

У вівторок, 2 липня, до Києва з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Це перший його візит з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.