Чехія першою у світі заморозила російську нерухомість
Джерело: Ян Ліпавський/Twitter
15 листопада уряд Чехії, за пропозицією глави МЗС Яна Ліпавського, додав російське державне агентство “Госзагрансобственность” до національного списку санкцій. Тобто державна установа, яка управляє російською нерухомістю по всьому світу і підпорядковується безпосередньо президенту Росії Володимиру Путіну.
Відтепер Росія не зможе розпоряджатися нерухомістю та рахунками на території Чехії.
За моєю пропозицією уряд сьогодні схвалив заморожування російських державних активів у Чехії. На цьому комерційна діяльність, з якої Росія фінансує вбивства українців, закінчується, — наголосив Ліпавський.
У поясненні до санкцій зазначили, що “Госзагрансобственность” є “частиною російської федеральної економіки та діє на її користь”.
Так, нерухомість, що потрапила під санкції, переважно розташовується у Празі та Карлових Варах. Тож нині доходи від оренди квартир надходитимуть на спеціальний рахунок, недоступний для Росії.
Водночас оплата готівкою за проживання заборонена.
- Російському мільярдеру Роману Абрамовичу вдалося сховати від західних санкцій сотні шедеврів мистецтва, загальна вартість яких оцінюється у близько мільярд доларів.
- Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що Канада ввела санкції проти 60 російських фізичних і юридичних осіб.
- Згідно з документами, Європейський Союз в 12-му пакеті санкцій запропонував заборонити експорт верстатів і деталей машин, які Росія використовує для виготовлення зброї проти України.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.