Чехія пропонує обмежити пересування російських дипломатів та членів їхніх сімей в ЄС
Джерело: пресслужба МЗС Чехії
22 січня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив, що країна виступає за обмеження пересування російських дипломатів та членів їхніх родин територією ЄС.
На першому в цьому році засіданні Ради міністрів закордонних справ у Брюсселі глави МЗС країн ЄС обговорили російську повномасштабну агресію проти України та ситуацію на Близькому Сході.
Міністри погодилися з тим, що безпека України тісно пов’язана з безпекою ЄС, і тому потужна підтримка є надзвичайно важливою.
Після рішення про початок переговорів про вступ України та Молдови до ЄС у грудні 2023 року міністри привітали рішення Європейської комісії розпочати перевірку законодавства обох країн та підготовку до переговорів щодо вступу.
Крім того, Ліпавський висловив підтримку підготовці нового пакету санкцій ЄС проти Росії та кроків проти їх обходу.
У цьому контексті Чехія виступає за обмеження пересування працівників російських диппредставництв та членів їхніх сімей лише на території держави, де вони акредитовані. Російським дипломатам користуватися Шенгеном не правильно. Ми докладемо всіх зусиль, щоб наша пропозиція була включена до 13-го пакету санкцій, – наголосив міністр.
- У Празі переконані, що відсутність прикордонного контролю у Шенгенській зоні ускладнює відстеження потенційних співробітників спецслужб РФ. Тож Чехія розробляє заходи, що обмежать можливості російських дипломатів виїжджати за межі тієї країни, де вони проходять дипломатичну службу.
- Міністр закордонних справ Молдови заявив, що Молдова скорочує кількість російських дипломатів у Кишиневі, та поскаржився на роки “ворожих дій” Росії.
- У жовтні 2023 року у Держдепартаменті США заявили, що висилають двох російських дипломатів із посольства у Вашингтоні.
- 1 серпня 2023 року Ісландія зупинила роботу свого посольства на території Російської Федерації.
- 16 вересня 2023 року Північна Македонія вислала ще трьох російських дипломатів, вже втретє з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.