Через бойові дії та з інших причин без електроенергії залишається 415 населених пунктів

Джерело: “Укренерго”

Станом на 27 жовтня – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 415 населених пунктів по всій території України.

Зокрема, внаслідок негоди знеструмлено 8 населених пунктів у Кіровоградській та Полтавський областях.

З технічних причин є відключені споживачі в Сумській і Чернігівській областях. Тривають ремонтні роботи.

Через ворожі обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Вчора, 26 жовтня, середньодобова температура була на 1,7 °C вища, ніж позавчора 25 жовтня (12,8°C проти 11,1°C). Попри потепління, вечірній максимум споживання електроенергії був на 4,7% вище, ніж цей показник 25 жовтня.

Станом на сьогодні, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів.

В “Укренерго” не бачать підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались.

Сьогодні імпорт електроенергії здійснюється зі Словаччини та Молдови. Загальний обсяг 458 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 281 МВт.

Експорт здійснюється до Словаччини та Молдови загальним обсягом 3 324 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 385 МВт.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.