Через бойові дії та з інших причин без електроенергії залишається 419 населених пунктів
Джерело: “Укренерго”
Станом на 20 жовтня – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 419 населених пунктів по всій території України.
Через дощ та вітер є знеструмлені споживачі у Київській області. З технічних причин є знеструмлення споживачів в Одеській області. В обох регіонах ведуться ремонтні роботи.
Зокрема, через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Вчора, 19 жовтня, середньодобова температура була на 2,4 °C вищою, ніж 18 жовтня (7,8°C проти 5,4°C). Попри потепління, споживання у період вечірнього максимуму 19 жовтня зберігалось на рівні 18 жовтня.
Станом на сьогодні, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів.
В “Укренерго” не бачать підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались.
Сьогодні імпорт електроенергії здійснюється в вечірні години зі Словаччини. Загальний обсяг 664 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 119 МВт.
Експорт здійснюється до Словаччини в нічні години (період добового мінімуму споживання) з загальним обсягом 950 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 200 МВт.
- 16 жовтня у Міністерстві енергетики України спростували інформацію щодо необхідності застосування стабілізаційних графіків відключення електроенергії з настанням опалювального сезону. Наголосивши, що наразі для споживачів достатньо ресурсу.
- Очільник Міненерго Герман Галущенко прокоментував ймовірність блекаутів у країні цієї зими.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.