Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 411 населених пунктів
Джерело: “Укренерго”
Станом на 26 жовтня – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 411 населених пунктів по всій території України.
Дощ та сильний вітер залишили без світла 98 населених пунктів у Київській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській областях.
Зокрема, через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Вчора, 25 жовтня, середньодобова температура була майже на рівні 24 жовтня (11,1°C проти 11,6°C). Проте дощ та вітер все ж вплинули на рівень споживання електроенергії: добовий максимум був зафіксований вдень, між 11:00 та 12:00, його показник був на 5,6% вищим, ніж максимум 24 жовтня.
Станом на сьогодні, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів.
В “Укренерго” не бачать підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались.
Сьогодні імпорт електроенергії здійснюється зі Словаччини та Молдови. Загальний обсяг 447 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 334 МВт.
Експорт здійснюється до Словаччини та Молдови загальним обсягом 3 283 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 393 МВт.
- 16 жовтня у Міністерстві енергетики України спростували інформацію щодо необхідності застосування стабілізаційних графіків відключення електроенергії з настанням опалювального сезону. Наголосивши, що наразі для споживачів достатньо ресурсу.
- 25 жовтня президент України Володимир Зеленський провів щоденну селекторну нараду, під час якої заявив, що Україна готується до ударів РФ по енергетичній інфраструктурі.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.