Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 399 населених пунктів
Джерело: “Укренерго”
Станом на 6 жовтня – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 399 населених пунктів або ж 4 800 абонентів по всій території України.
Зокрема, вчора вдень в центральному регіоні через технічні ускладнення відключалися лінії обленерго. Наразі споживачі заживлені.
Вчора, 5 жовтня, у вечірні години найбільше споживання зберігалося майже на тому ж рівні, що і у середу, 4 жовтня. Зростання максимального споживання незначне – 0,1%.
Для підтримки в енергосистемі балансу між виробництвом та споживанням обмежувалась робота відновлювальних джерел енергії з 12:04 до 12:23 максимальною потужністю в окремі години до 404 МВт.
На інших об’єктах генерації триває масштабна ремонтна кампанія.
- Внаслідок ранкового ракетного удару по центру Харкова пошкоджено лінії електропередачі. Відтак, без світла залишаються 33 юридичні та 127 фізичних споживачів.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що російські окупанти планують подовжувати обстріли українських енергооб’єктів, тому збільшення видобутку вугілля важливе для проходження опалювального сезону.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.