Внаслідок ракетного удару по центру Харкова пошкоджено лінії електропередачі – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України

Внаслідок ранкового ракетного удару по центру Харкова пошкоджено лінії електропередачі. Відтак, без світла залишаються 33 юридичні та 127 фізичних споживачів.

Зокрема, на Донеччині через ворожі обстріли знеструмлювалися 23 населені пункти. Також без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

Учора дією захисту відключалась підстанція 110 кВ у Київській області, внаслідок чого було знеструмлено 50 тис. споживачів. Зараз всіх заживлено.

У Херсоні після повені залишаються знеструмленими 2 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

Загалом станом на сьогодні електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів.

Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

Учора застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії загальною потужністю 404 МВт.

Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 900,00 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови склав 1 584,00 МВт*год.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

Військовий оглядач Юліан Рьопке зазначив, що теоретично більшість російських авіабаз перебувають у межах досяжності західного озброєння, отриманого Києвом від союзників.

У Міністерстві закордонних справ України зробили заяву щодо спроби КНДР запустити розвідувальний супутник.