Через глобальне потепління в Беринговому морі зникли 10 млрд снігових крабів

Джерело: Newsweek

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Science, внаслідок глобального потепління у Беринговому морі зникли 10 мільярдів снігових крабів (крабів-стригунів). Зокрема це пов’язано з тим, що вказане кліматичне явище викликало безпрецедентний масовий голод серед цих видів.

Результати дослідження показали, що морські хвилі тепла, викликані зміною клімату Землі, спричинили загибель крабів у період з 2018 по 2021 рік. Краби зникли стадами після періоду історично високої чисельності та кількох теплових хвиль у морі. Науковці припускали, що краби перемістилися в іншу частину моря, але результати показали, що це малоймовірно.

“Отже, малоймовірно, що всі зниклі з шельфу краби знаходяться на схилі. Враховуючи ці спостереження, можливим винуватцем основної частини колапсу є смертність”, – йдеться в дослідженні.

Так, під час дослідження вченим вдалося встановити, як морські теплові хвилі сприяли зменшенню кількості “екологічно та комерційно важливих видів”. Хоча температура моря залишалася в тепловому діапазоні крабів, це значно збільшило потреби цього виду в калоріях.

“Це збільшення в поєднанні з обмеженням ареалу призвело до несподіваного масового голоду”, – зауважили науковці.

Водночас науковці представили дві карти (одна за 2018 рік, а інша за 2021 рік), які демонструють зміну щільності краба-стригуна на східному шельфі Берингового моря. На карті 2018 року кластери червоного кольору позначають райони, де популяція снігових крабів була в достатку. Однак карта 2021 року показала, що їхня чисельність істотно скоротилася.

Фото: science

Як розповіли у виданні, до масового голоду надмірний вилов риби вважався найбільшою загрозою для цього виду. Ця загроза тепер змінилася.

“Надмірний вилов риби історично був найбільшою загрозою для глобального рибальства, але в багатьох частинах світу цю проблему можна вирішити шляхом ретельного управління. Зміна клімату є наступною екзистенційною кризою для рибальства, а снігові краби є яскравим прикладом того, як швидко перспективи популяції можуть змінитися. У 2018 році прогнозувалося, що улови збільшаться до рівня, що не спостерігався десятиліттями. Три роки по тому популяція різко скоротилася”, – зазначили автори дослідження.

Грузинській співак Ереклі Гецадзе під час концерту на музичному фестивалі Tbilisi Open Air викинув до сміттєвого бака російський триколор і справив на нього природну потребу. Глядачі підтримали музиканта схвальними вигуками та оплесками.

Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.

Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.

Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.

У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини.