Через глобальне потепління в Беринговому морі зникли 10 млрд снігових крабів
Джерело: Newsweek
Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Science, внаслідок глобального потепління у Беринговому морі зникли 10 мільярдів снігових крабів (крабів-стригунів). Зокрема це пов’язано з тим, що вказане кліматичне явище викликало безпрецедентний масовий голод серед цих видів.
Результати дослідження показали, що морські хвилі тепла, викликані зміною клімату Землі, спричинили загибель крабів у період з 2018 по 2021 рік. Краби зникли стадами після періоду історично високої чисельності та кількох теплових хвиль у морі. Науковці припускали, що краби перемістилися в іншу частину моря, але результати показали, що це малоймовірно.
“Отже, малоймовірно, що всі зниклі з шельфу краби знаходяться на схилі. Враховуючи ці спостереження, можливим винуватцем основної частини колапсу є смертність”, – йдеться в дослідженні.
Так, під час дослідження вченим вдалося встановити, як морські теплові хвилі сприяли зменшенню кількості “екологічно та комерційно важливих видів”. Хоча температура моря залишалася в тепловому діапазоні крабів, це значно збільшило потреби цього виду в калоріях.
“Це збільшення в поєднанні з обмеженням ареалу призвело до несподіваного масового голоду”, – зауважили науковці.
Водночас науковці представили дві карти (одна за 2018 рік, а інша за 2021 рік), які демонструють зміну щільності краба-стригуна на східному шельфі Берингового моря. На карті 2018 року кластери червоного кольору позначають райони, де популяція снігових крабів була в достатку. Однак карта 2021 року показала, що їхня чисельність істотно скоротилася.
Як розповіли у виданні, до масового голоду надмірний вилов риби вважався найбільшою загрозою для цього виду. Ця загроза тепер змінилася.
“Надмірний вилов риби історично був найбільшою загрозою для глобального рибальства, але в багатьох частинах світу цю проблему можна вирішити шляхом ретельного управління. Зміна клімату є наступною екзистенційною кризою для рибальства, а снігові краби є яскравим прикладом того, як швидко перспективи популяції можуть змінитися. У 2018 році прогнозувалося, що улови збільшаться до рівня, що не спостерігався десятиліттями. Три роки по тому популяція різко скоротилася”, – зазначили автори дослідження.
- Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.
- Нова гіпотеза науковців припускає, що масове самогубство китів в Тихому океані, що триває вже чотири роки поспіль, спричинене зміною площі арктичного льодового покриву та скороченням здобичі.
- В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
Команда кандидатки у президенти США від Демпартії Камали Гарріс завершує день виборів з обережним оптимізмом щодо результатів сьогоднішнього вечора.
Російська влада готується змінити систему виплат військовим за поранення та поставити розмір компенсації у залежність від тяжкості травми.
Президент Володимир Зеленський не підпише закон №9665 стосовно вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини, повідомив радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин.
Українські аграрії станом на сьогодні вже засіяли 5,98 млн га озимих культур. У лідерах за обсягами сівби озимих на зерно аграрії Миколаївщини, Хмельниччини та Запорізької області.
Південна Корея зобов’язала власника Facebook Meta Platforms сплатити 21,62 мільярда вон (15,67 мільйона доларів) штрафу через те, що компанія збирала конфіденційні дані користувачів і передавала їх рекламодавцям без законних підстав.