Через глобальне потепління в Беринговому морі зникли 10 млрд снігових крабів
Джерело: Newsweek
Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Science, внаслідок глобального потепління у Беринговому морі зникли 10 мільярдів снігових крабів (крабів-стригунів). Зокрема це пов’язано з тим, що вказане кліматичне явище викликало безпрецедентний масовий голод серед цих видів.
Результати дослідження показали, що морські хвилі тепла, викликані зміною клімату Землі, спричинили загибель крабів у період з 2018 по 2021 рік. Краби зникли стадами після періоду історично високої чисельності та кількох теплових хвиль у морі. Науковці припускали, що краби перемістилися в іншу частину моря, але результати показали, що це малоймовірно.
“Отже, малоймовірно, що всі зниклі з шельфу краби знаходяться на схилі. Враховуючи ці спостереження, можливим винуватцем основної частини колапсу є смертність”, – йдеться в дослідженні.
Так, під час дослідження вченим вдалося встановити, як морські теплові хвилі сприяли зменшенню кількості “екологічно та комерційно важливих видів”. Хоча температура моря залишалася в тепловому діапазоні крабів, це значно збільшило потреби цього виду в калоріях.
“Це збільшення в поєднанні з обмеженням ареалу призвело до несподіваного масового голоду”, – зауважили науковці.
Водночас науковці представили дві карти (одна за 2018 рік, а інша за 2021 рік), які демонструють зміну щільності краба-стригуна на східному шельфі Берингового моря. На карті 2018 року кластери червоного кольору позначають райони, де популяція снігових крабів була в достатку. Однак карта 2021 року показала, що їхня чисельність істотно скоротилася.
Як розповіли у виданні, до масового голоду надмірний вилов риби вважався найбільшою загрозою для цього виду. Ця загроза тепер змінилася.
“Надмірний вилов риби історично був найбільшою загрозою для глобального рибальства, але в багатьох частинах світу цю проблему можна вирішити шляхом ретельного управління. Зміна клімату є наступною екзистенційною кризою для рибальства, а снігові краби є яскравим прикладом того, як швидко перспективи популяції можуть змінитися. У 2018 році прогнозувалося, що улови збільшаться до рівня, що не спостерігався десятиліттями. Три роки по тому популяція різко скоротилася”, – зазначили автори дослідження.
- Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.
- Нова гіпотеза науковців припускає, що масове самогубство китів в Тихому океані, що триває вже чотири роки поспіль, спричинене зміною площі арктичного льодового покриву та скороченням здобичі.
- В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
Джерело: LadBible, Scoop Unworthy. Лондонський дизайнер інтер’єру Стівен Лумба розповів, як Apple Watch допоміг йому…
Джерело: BBC Власник онлайн-магазинів Temu та Pinduoduo повідомив про невтішні продажі та прибуток. Акції гіганта…
Віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте публічно заявила, що в разі її вбивства вона організує вбивство президента Фердинанда Маркоса-молодшого, його дружини та спікера Палати представників. Ця заява спричинила посилення заходів безпеки для президента та його родини, а також передана на розгляд президентської охорони для негайних дій.
Опозиція оголосила про масштабну акцію протесту в Тбілісі паралельно з першим засіданням парламенту Грузії 25 листопада. Організатори очікують, що до них приєднаються однодумці з усіх регіонів Грузії.
Джерело: Крим.Реалії Журналіст та політичний оглядач Віталій Портников поділився думками щодо вражень Росії, які справила…