Через кліматичні зміни до 2100 року можуть зникнути пляжі Кіпру – вчені
Джерело: Phys.org
Пляжі Кіпру знаходяться під загрозою зникнення через підвищення рівня моря, спричиненого змінами клімату. Вчені з Егейського університету в Греції попереджають, що до 2100 року може зникнути 72% пляжів острова.
Кіпр вважається третім за величиною остром Середземномор’я – його берегова лінія тягнеться на 72 кілометри.
Під час дослідження вчені проаналізували супутникові знімки з метою визначення розмірів 241 незахищеного пляжу. Вони також змоделювали підйом рівня моря та ерозійного впливу хвиль за різних кліматичних сценаріїв. Це дозволило передбачити швидкість відступу пляжів у найближчі десятиліття.
Як пояснили у виданні, проблеми ще більше ускладнюються втратою наносів, що стікають вниз за течією річок до узбережжя, оскільки греблі, побудовані вище за течією, вловлюють наноси, а це означає, що менше піску залишається для відновлення пляжів після ерозійних явищ.
Очікується, що до 2100 підвищення рівня моря прискориться на 60% в порівнянні з початком 2000-х. При цьому найбільша ерозія очікується на західному та південному узбережжях. Найбільш схильні до ерозії будуть вузькі пляжі шириною менше 50 метрів. Моделювання продемонструвало, що ширина 72% з них зменшиться щонайменше на половину до кінця століття.
Згідно з дослідженнями Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, з підвищенням рівня викидів вуглекислого газу підвищується і рівень моря. У сценарії, за якого викиди вуглекислого газу складають 650 частин на мільйон і збільшуються до 1500 частин на мільйон, підйом рівня моря складе 2,04 метра.
Згідно з прогнозами, на додаток до наслідків підвищення рівня моря зростуть сила та частота прибережних штормів. Так, очікується, що змодельований потужний шторм у 2100 році затопить майже половину пляжів, особливо на північних узбережжях, що може спричинити сильні збитки природним екосистемам та інфраструктурі.
Відтак, при збереженні викидів у межах 650 частин на мільйон такі екстремальні явища фіксуватимуться кожні 9-27 років, але при підвищенні рівня викидів – кожні 2,5-13 років.
- Дослідження Національного океанографічного центру Саутгемптонського університету, опубліковане в журналі Nature, показує, що океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
- Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
Співробітники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування щодо помічниці судді Дніпровського апеляційного суду, яка передавала кримінальним елементам конфіденційну інформацію з реєстру судових рішень.
У Нікополі на Дніпропетровщині зросла кількість поранених унаслідок атаки БпЛА на центральний ринок.
Провідні американські бізнесмени та компанії жертвують великі суми до інавгураційного фонду Дональда Трампа. Серед них є ті, хто у 2021 році засуджував штурм Капітолія прихильниками 45-го та 47-го президента США.
Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.
Колишній міський голова Тайбея та ексучасник в президенти Тайваню Ко Вень Чже отримав офіційні звинувачення у корупції. Він, за даними слідства, під час перебування на посаді мера нібито отримав хабар розміром пів мільйона доларів у межах угоди з нерухомістю. Ще його звинувачують у неправдивій звітності про фінансування своєї президентської кампанії.