Через потепління рівень споживання електроенергії дещо знизився – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Через потепління та сонячну погоду споживання електроенергії знизилося, однак загальний рівень все ще залишається високим.

Вчора, 30 січня, добовий максимум споживання зафіксовано ввечері, близько 18:00. Він був на 1,8% нижчим, ніж у понеділок, 29 січня.

Сьогодні, станом на 9:00, рівень споживання на 1,2% нижчий, ніж в цей самий час вчора.

Одначе, в “Укренерго” нагадали,  що зима триває, і загальний рівень споживання залишається високим. А також закликали споживати електроенергію ощадливо.

Виникнення дефіциту в енергосистемі не передбачається. Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.

Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг – 2980 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 783 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт. Експорт сьогодні відсутній.

Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.

Вчора повернуто в роботу високовольтну лінію 330 кВ в східному регіоні, що була пошкоджена під час обстрілу.

Загалом через бойові дії та з інших причин на ранок 30 січня без світла залишаються 382 населені пункти. Є нові пошкодження через обстріли в мережах Донецької, Миколаївської, Харківської, Херсонської областей.

З технологічних причин є знеструмлення в Дніпропетровській та Чернігівській областях.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.