Через потепління рівень споживання електроенергії продовжує знижуватися – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Через потепління споживання електроенергії продовжує знижуватися, зокрема сезонне підняття води в річках та сонячна погода сприяють роботі гідро- та електростанцій на ВДЕ.
Водночас споживання через потепління та активну роботу дахових СЕС знаходиться на досить низькому, як для зими, рівні. Через поєднання цих факторів в денні години в енергосистемі утворився профіцит, тобто надлишок електроенергії.
Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит “Укренерго”, польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 16:00 надає аварійну допомогу, купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 1661 МВт*год.
Вчора, 26 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований близько 18:30. Він був на 1,8% нижчим, ніж у попередній робочий день, 23 лютого.
Сьогодні, 27 лютого, станом на 09:30, навіть попри зниження температури на 3°C, рівень споживання електроенергії на 4% нижчий за відповідний показник понеділка 26 лютого.
Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, достатньо для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується.
Сезонне підняття рівня води в річках України сприяє активній роботі гідроелектростанцій.
Експорт сьогодні здійснюється протягом доби в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 2 676 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 280 МВт.
Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Польщі, Молдови, а також в денні та вечірні години з Румунії. Загальний обсяг – 1 153 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 354 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишається 371 населений пункт. Є нові пошкодження в мережах обленерго та знеструмлення споживачів у Дніпропетровській, Донецькій, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській областях.
З технічних причин є знеструмлення в Київській області, тривають ремонтні роботи.
- Унаслідок нічної атаки ворожих БпЛА 27 лютого пошкоджено електролінію на Полтавщині.
- Україна почала здійснювати комерційний обмін електроенергією за європейськими правилами ще з однією країною ЄС – Угорщиною.
- “Укренерго” запускає спільні аукціони з Угорщиною та Словаччиною за європейськими правилами.
Ірак може розглянути вихід з ОПЕК, якщо не отримає суттєвого збільшення квоти на видобуток нафти, поінформували обізнані джерела.
Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media.
На лівому березі Києва скасували екстрені відключення електроенергії.
У Кропивницькому надзвичайники врятували пару борсуків, які потрапили у закинутий колодязь. Обох вже випустили на природу.
США можуть перенаправити постачання природного газу на інші ринки, якщо Європейський Союз не пом’якшить правила щодо скорочення викидів метану. Про це заявив міністр енергетики США Кріс Райт.