Через потепління рівень споживання електроенергії продовжує знижуватися – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Через потепління споживання електроенергії продовжує знижуватися, зокрема сезонне підняття води в річках та сонячна погода сприяють роботі гідро- та електростанцій на ВДЕ.

Водночас споживання через потепління та активну роботу дахових СЕС знаходиться на досить низькому, як для зими, рівні. Через поєднання цих факторів в денні години в енергосистемі утворився профіцит, тобто надлишок електроенергії.

Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит “Укренерго”, польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 16:00 надає аварійну допомогу, купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 1661 МВт*год.

Вчора, 26 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований близько 18:30. Він був на 1,8% нижчим, ніж у попередній робочий день, 23 лютого.

Сьогодні, 27 лютого, станом на 09:30, навіть попри зниження температури на 3°C, рівень споживання електроенергії на 4% нижчий за відповідний показник понеділка 26 лютого.

Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, достатньо для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується.

Сезонне підняття рівня води в річках України сприяє активній роботі гідроелектростанцій.

Експорт сьогодні здійснюється протягом доби в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 2 676 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 280 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Польщі, Молдови, а також в денні та вечірні години з Румунії. Загальний обсяг – 1 153 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 354 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишається 371 населений пункт. Є нові пошкодження в мережах обленерго та знеструмлення споживачів у Дніпропетровській, Донецькій, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

З технічних причин є знеструмлення в Київській області, тривають ремонтні роботи.

В Україні триває 792-га доба повномасштабної війни проти РФ. За цей час втрати окупантів у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 462 тисячі осіб.

Протягом минулої доби відбулося 104 бойових зіткнення. Загалом, ворог завдав 13 ракетних та 56 авіаційних ударів, здійснив 105 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

25 квітня відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів, Міжнародний день ДНК та День перукаря. Християни сьогодні згадують святого Марка.

За даними синоптиків у четвер, 25 квітня, у низці областей йтимуть дощі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.