Через протест польських фермерів виникли проблем з постачанням гуманітарної допомоги
Джерело: речник ДПСУ Андрій Демченко в етері телемарафону
За даними ДПСУ, унаслідок блокування польсько-українського кордону фермера, затримується постачання гуманітарної допомоги Україні.
Як пояснив Демченко, враховуючи поточні дані щодо кількості перетину кордону вантажними автомобілями, у нього “є сумніви, що учасники цієї блокади пропускають необхідну кількість гуманітарної допомоги, яка йде в Україну по всіх напрямках”.
Він додав, що, на кордоні зараз дуже обмежений рух, пропускають мало вантажівок, тому на території Польщі утворилася черга. на думку речника, польскі фермери не виокремлюють вантажно-транспортні засоби, які перевозять гуманітарну допомогу або інші важливі вантажі, які рухаються в Україну.
На запитання, чи застрягла на кордоні гуманітарна допомога, Демченко відповів, що, найімовірніше, так.
Додамо, що польські фермери почали чергове блокування деяких пунктів пропуску на кордоні з Україною.
- 15 лютого прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що провів розмову зі своїм польським колегою Дональдом Туском. Сторони зокрема обговорили ситуацію на кордоні з українським зерном та посилення економічного тиску на РФ.
- У розслідуванні Guildhall наголосили, що до блокування українських кордонів причетні російські спецслужби.
Понад 1500 осіб втекли з в’язниці в столиці Мозамбіку, Мапуту, скориставшись заворушеннями, які почалися після оголошення результатів президентських виборів.
Президент Джо Байден напередодні Різдва підписав закон, згідно з яким, білоголового орлана визнано національним птахом Сполучених Штатів Америки.
У Фінляндії затримали російський танкер. Його підозрюють у пошкодженні підводного кабелю.
На Хмельниччині вдалося попередити незаконний продаж срібної накладки, яка належить до епохи Великого переселення народів (425-450 роки), на інтернет-аукціоні.
Китай затвердив проєкт будівництва гідроелектростанції, яка стане найбільшою у світі. Дамба зводитиметься на річці Ярлунг Зангбо на сході Тибетського плато. Планується, що щорічно станція вироблятиме 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії.