Через санкції у РФ закривається завод електроніки, що працював з Philips, Sony та Sharp
Джерело: Комерсант
Завод китайської компанії TPV Technology, розташований у Шушарах Ленінградської області РФ, припинив виробництво. На підприємстві збирали телевізори під марками Philips, Sony та Sharp.
Про це повідомляють джерела видання “Комерсант”. Згідно з їх інформацією, виробництво електроніки зупинено наприкінці жовтня через тиск з боку американських та європейських регуляторів.
Крім того, виникли труднощі з оплатою компонентів з Китаю через загрозу вторинних санкцій. Близько 80% платежів із Росії до Китаю в юанях повертаються, що вказує на небажання китайських фінансових установ брати на себе ризик потрапити під санкції США і ЄС.
Попри те, що російський офіс TPV Technology не дав коментарів щодо ситуації, представники сервісного відділу підтвердили зупинку виробництва, не уточнивши деталей.
Завод, що працював з 2011 року, зараз розпродає складові частини й обладнання.
- 17 жовтня міністерство фінансів США оголосили про введення санкцій проти китайських компаній, причетних до виробництва далекобійних безпілотників “Гарпія” для російської армії.
- Китайський автовиробник Chery почав збирати автомобілі в Росії на трьох заводах, звільнених західними конкурентами, включаючи Volkswagen і Mercedes. Про це Reuters повідомили п’ятеро осіб, знайомих із ситуацією.
- Спільний китайсько-російський проєкт з освоєння Зашуланського вугільного родовища в Забайкаллі постав перед фінансовими труднощами через санкції. Через обмеження на транскордонні платежі між Росією та Китаєм, фінансування проєкту зупинено, повідомляє компанія “Розрізвугілля”, що займається його розвитком.
- У серпні між Росію та Китаєм посилились проблеми платежів, через загрозу вторинних санкцій.
- Росія і Китай можуть перейти на бартерні торгові схеми, повідомили Reuters три джерела. Деякі угоди очікуються вже цієї осені, оскільки обидві країни хочуть уникнути банківських систем, контрольованих США.
- Попри зусилля Кремля, проєкт стосовно збільшення постачання газу до Китаю та будівництва нового трубопроводу “Сила Сибиру-2” поставили на паузу, і судячи з усього, надовго.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.