Через санкції у РФ закривається завод електроніки, що працював з Philips, Sony та Sharp
Джерело: Комерсант
Завод китайської компанії TPV Technology, розташований у Шушарах Ленінградської області РФ, припинив виробництво. На підприємстві збирали телевізори під марками Philips, Sony та Sharp.
Про це повідомляють джерела видання “Комерсант”. Згідно з їх інформацією, виробництво електроніки зупинено наприкінці жовтня через тиск з боку американських та європейських регуляторів.
Крім того, виникли труднощі з оплатою компонентів з Китаю через загрозу вторинних санкцій. Близько 80% платежів із Росії до Китаю в юанях повертаються, що вказує на небажання китайських фінансових установ брати на себе ризик потрапити під санкції США і ЄС.
Попри те, що російський офіс TPV Technology не дав коментарів щодо ситуації, представники сервісного відділу підтвердили зупинку виробництва, не уточнивши деталей.
Завод, що працював з 2011 року, зараз розпродає складові частини й обладнання.
- 17 жовтня міністерство фінансів США оголосили про введення санкцій проти китайських компаній, причетних до виробництва далекобійних безпілотників “Гарпія” для російської армії.
- Китайський автовиробник Chery почав збирати автомобілі в Росії на трьох заводах, звільнених західними конкурентами, включаючи Volkswagen і Mercedes. Про це Reuters повідомили п’ятеро осіб, знайомих із ситуацією.
- Спільний китайсько-російський проєкт з освоєння Зашуланського вугільного родовища в Забайкаллі постав перед фінансовими труднощами через санкції. Через обмеження на транскордонні платежі між Росією та Китаєм, фінансування проєкту зупинено, повідомляє компанія “Розрізвугілля”, що займається його розвитком.
- У серпні між Росію та Китаєм посилились проблеми платежів, через загрозу вторинних санкцій.
- Росія і Китай можуть перейти на бартерні торгові схеми, повідомили Reuters три джерела. Деякі угоди очікуються вже цієї осені, оскільки обидві країни хочуть уникнути банківських систем, контрольованих США.
- Попри зусилля Кремля, проєкт стосовно збільшення постачання газу до Китаю та будівництва нового трубопроводу “Сила Сибиру-2” поставили на паузу, і судячи з усього, надовго.
Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 183 бойових зіткнення.
17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).
Окупанти намагаються вербувати дітей-сиріт з соціально-реабілітаційного центру в Мелітополі до військового училища в Маріуполі, обіцяючи їм “шанс” на краще майбутнє через службу в армії РФ.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло вже майже три роки. Зараз війна, ймовірно, наближається до завершальної фази, і перспективи укладення мирної угоди стають реальнішими. Про це пише науковець Зальцманівського інституту вивчення війни та миру Колумбійського університету Раджан Меном у колонці для The New York Times.