Через спеку споживання електроенергії зросло на 6,4% – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Через підвищення температури повітря рівень споживання електроенергії продовжує зростати.
Зокрема, станом на 15:00 температура майже така сама, як і вчора о цій годині. Різниця в 1-2˚С, залежно від регіону. А споживання вже збільшилось на 6,4%.
“Одночасне увімкнення десятків тисяч кондиціонерів перевантажує енергосистему. Щоб покрити зростаючий попит, маємо залучати додаткові потужності, але масштабні ремонти на низці електростанцій роблять ці можливості обмеженими”, – зазначили у Міненерго.
Відтак закликали українців ощадливо споживати електроенергію в ці спекотні дні й охолоджувати приміщення кондиціонерами не нижче 23˚С.
- Під час зустрічі з амбасадоркою США в Україні Бріджит Брінк очільник Міненерго Герман Галущенко повідомив, що в Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія на енергетичних об’єктах.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у серпні не прогнозується застосування графіків аварійних відключень, навіть попри те, що цей місяць буде важким для енергосистеми.
Режисер Квентін Тарантіно розкритикував сучасний Голлівуд і заявив, що більшість нових фільмів його розчаровують. На його думку, кіноіндустрія втратила здатність створювати стрічки, які можуть по-справжньому захопити глядача.
28 червня, у День Конституції України, політики, посадовці та військові привітали українців із 30-ю річницею ухвалення Основного Закону. У своїх зверненнях вони наголосили на значенні Конституції в умовах повномасштабної війни, захисті державності, прав і свобод громадян.
Президент США Дональд Трамп опублікував у соцмережі ШІ-картинку, на якій він тримає Землю на своїх плечах. Допис з’явився без пояснень, однак користувачі пов’язали його з образом Атланта з давньогрецької міфології.
На північному сході Японії вранці 28 червня стався землетрус магнітудою 6,1. За даними Японського метеорологічного агентства, загрози цунамі після підземних поштовхів не виникло. Водночас це вже другий сильний землетрус у регіоні менш ніж за тиждень.
Майже 400 американських газет подали позов проти OpenAI та Microsoft, звинувативши компанії у використанні їхніх матеріалів для навчання моделей штучного інтелекту без дозволу та компенсації. Видавці стверджують, що їхній контент використовували для створення ChatGPT і Microsoft Copilot, а така практика ставить під загрозу майбутнє місцевої журналістики.