Через стихійні лиха, викликані зміною клімату, 43 млн дітей залишились без домівок

Джерело: ВВС

За п’ять років (з 2016 по 2021 роки) 43 млн дітей довелося покинути свої будинки через стихійні лиха, такі як урагани, повені, посухи та пожежі.

За словами авторів звіту Дитячого фонду ООН (UNICEF), який охопив ситуацію в 44 країнах, дітей та їхні сім’ї “виганяють” із домівок зміни клімату.

“Ці цифри еквівалентні тому, якщо б щодня 20 тисяч дітей покидали свої будинки”, – прокоментувала одна з авторів доповіді Лора Хілі.

Як розповіли у виданні, більше половини цих дітей живуть в Індії, Китаї та на Філіппінах. Також найбільш постраждалими виявилися країни Африканського Рогу і невеликі острівні держави Карибського басейну.

Автори доповіді зауважили, що 95% втекли від ураганів і повеней. При цьому експерти наголошують, що багато хто з цих дітей могли пережити евакуацію більше одного разу.

Водночас спеціалісти попередили, що через нагрівання планети ще 100 млн дітей будуть вимушено переселятися з рідних місць у наступні 30 років.

Своєю чергою, глава департаменту UNICEF з моніторингу міграції та біженців Верена Кнаус заявила, що цифри можуть виявитися набагато вищими, тому що експерти не мають повних даних.

“У випадках посухи часто не вдається порахувати, скільки дітей покинуло домівки саме з цієї причини. Системи моніторингу дітей-біженців у деяких районах недосконалі”, – пояснила вона.

Як вказано у звіті, 43 млн переміщених дітей – це “лише верхівка айсберга”. Зміни клімату вже запустили процеси, які йдуть повільно, і їх результатів ще не видно, але вони можуть бути катастрофічними.

В UNICEF переконані, що найголовніша умова для того, щоб дітям не доводилося тікати зі своїх домівок – боротьба зі змінами клімату.

Американський журналіст Такер Карлсон знову прибув до Росії та повідомив, що взяв інтерв’ю у російського міністра закордонних справ Сергій Лаврова.

Триває 1015-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 747 тисяч осіб.

4 грудня відзначають Міжнародний день гепарда та Міжнародний день банків. Християни сьогодні вшановують великомученицю Варвару.

За даними синоптиків у середу, 4 грудня, в Україні очікується суха погода.

3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.