Через стихійні лиха, викликані зміною клімату, 43 млн дітей залишились без домівок

Джерело: ВВС

За п’ять років (з 2016 по 2021 роки) 43 млн дітей довелося покинути свої будинки через стихійні лиха, такі як урагани, повені, посухи та пожежі.

За словами авторів звіту Дитячого фонду ООН (UNICEF), який охопив ситуацію в 44 країнах, дітей та їхні сім’ї “виганяють” із домівок зміни клімату.

“Ці цифри еквівалентні тому, якщо б щодня 20 тисяч дітей покидали свої будинки”, – прокоментувала одна з авторів доповіді Лора Хілі.

Як розповіли у виданні, більше половини цих дітей живуть в Індії, Китаї та на Філіппінах. Також найбільш постраждалими виявилися країни Африканського Рогу і невеликі острівні держави Карибського басейну.

Автори доповіді зауважили, що 95% втекли від ураганів і повеней. При цьому експерти наголошують, що багато хто з цих дітей могли пережити евакуацію більше одного разу.

Водночас спеціалісти попередили, що через нагрівання планети ще 100 млн дітей будуть вимушено переселятися з рідних місць у наступні 30 років.

Своєю чергою, глава департаменту UNICEF з моніторингу міграції та біженців Верена Кнаус заявила, що цифри можуть виявитися набагато вищими, тому що експерти не мають повних даних.

“У випадках посухи часто не вдається порахувати, скільки дітей покинуло домівки саме з цієї причини. Системи моніторингу дітей-біженців у деяких районах недосконалі”, – пояснила вона.

Як вказано у звіті, 43 млн переміщених дітей – це “лише верхівка айсберга”. Зміни клімату вже запустили процеси, які йдуть повільно, і їх результатів ще не видно, але вони можуть бути катастрофічними.

В UNICEF переконані, що найголовніша умова для того, щоб дітям не доводилося тікати зі своїх домівок – боротьба зі змінами клімату.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Після нещодавнього нападу мігранта на прикордонника, який зазнав ножового поранення, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про відновлення буферної зони на кордоні з Білоруссю. Він заявив про це під час пресконференції в селі Дубичі Церковні, недалеко від кордону з Білоруссю.

Джерело: Наталка Діденко Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що 30 травня в Україні побільшає дощів з…

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” закликав європейців не дати жодного шансу проросійським політ силам на майбутніх виборах.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ.