Через великі втрати росіяни на ТОТ займають цивільні лікарні під військовв шпиталі
Джерело: Центр національного спротиву
Медичні установи, розташовані поблизу фронту на тимчасово окупованих територіях, майже не надають медичну допомогу місцевому населенню. Це відбувається через значні втрати серед окупантів.
Військові госпіталі РФ не можуть впоратися з обсягом поранених військових. У зв’язку з цим окупанти продовжують незаконну практику обмеження доступу цивільного населення до медичних послуг, а цивільні лікарні перетворюються на військові шпиталі.
У Центрі національного спротиву зазначають, що при цьому росіяни залишають невелику кількість цивільних осіб у цих лікарнях з метою використовувати їх як “живий щит”.
Відомо, що окупанти захоплюють все більше цивільних медичних закладів у тимчасово окупованих районах Запорізької області. Зокрема, у Токмацькому районі цивільні лікарні заповнюються пораненими росіянами із різних ділянок фронту.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують змушувати українців отримувати паспорти РФ. Відтак, загарбники не надаватимуть медичну допомогу тим мешканцям, які не мають російських документів.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни призначили понад 400 нових так званих “суддів”, аби посилити тиск на цивільних.
- Одразу після звершення псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники почали реалізовувати раніше заморожені рішення, спрямовані на погіршення добробуту населення.
- У тимчасово окупованому н. п. Нове (Запорізька область) окупанти використовують приватні подвір’я де проживають цивільні люди, як вогневі позиції для розміщення військової техніки та особового складу.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.