Через великі втрати росіяни на ТОТ займають цивільні лікарні під військовв шпиталі
Джерело: Центр національного спротиву
Медичні установи, розташовані поблизу фронту на тимчасово окупованих територіях, майже не надають медичну допомогу місцевому населенню. Це відбувається через значні втрати серед окупантів.
Військові госпіталі РФ не можуть впоратися з обсягом поранених військових. У зв’язку з цим окупанти продовжують незаконну практику обмеження доступу цивільного населення до медичних послуг, а цивільні лікарні перетворюються на військові шпиталі.
У Центрі національного спротиву зазначають, що при цьому росіяни залишають невелику кількість цивільних осіб у цих лікарнях з метою використовувати їх як “живий щит”.
Відомо, що окупанти захоплюють все більше цивільних медичних закладів у тимчасово окупованих районах Запорізької області. Зокрема, у Токмацькому районі цивільні лікарні заповнюються пораненими росіянами із різних ділянок фронту.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують змушувати українців отримувати паспорти РФ. Відтак, загарбники не надаватимуть медичну допомогу тим мешканцям, які не мають російських документів.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни призначили понад 400 нових так званих “суддів”, аби посилити тиск на цивільних.
- Одразу після звершення псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники почали реалізовувати раніше заморожені рішення, спрямовані на погіршення добробуту населення.
- У тимчасово окупованому н. п. Нове (Запорізька область) окупанти використовують приватні подвір’я де проживають цивільні люди, як вогневі позиції для розміщення військової техніки та особового складу.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.