Через ворожі обстріли на Харківщині знеструмлено 28 тисяч абонентів – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики Україн

Внаслідок російських обстрілів у Харківській області без електроенергії залишаються 28 тисяч абонентів.

Зокрема, на Харківщині через ворожі обстріли пошкоджено повітряну лінію 110 кВ. Через це знеструмлена підстанція 110 кВ. Ремонтні роботи розпочнуться з дозволу військових.

Також залишається знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з РФ областей. Внаслідок ранкового обстрілу у передмісті Херсону пошкоджено мережі. Ремонтні бригади проводять огляд для з’ясування загального обсягу пошкоджень.

У Херсоні після повені залишаються знеструмленими понад 2 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

Загалом станом на сьогодні електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Учора вдень близько трьох годин застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з ВДЕ загальною потужністю 396 МВт.

Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.