Чеські депутати обмежили росіян у набутті громадянства
Джерело: Novinky.cz
Палата депутатів парламенту Чехії в третьому, остаточному читанні ухвалила законопроєкт Lex Ukrajina VII, який, серед іншого, обмежує можливість отримання чеського громадянства громадянами Росії.
Відтепер для отримання паспорта Чехії росіянам доведеться відмовитися від громадянства РФ.
Як додає “Радіо Свобода”, “поправка також передбачає повну заморозку на невизначений термін усіх заявок на надання чеського громадянства для росіян старше 15 років, включаючи й ті, що вже були подані раніше”.
Водночас винятки зроблені для осіб, котрі отримали в Чехії притулок, а також для тих, хто, на думку влади, становить велику цінність для країни.
Інша норма закону продовжує термін тимчасового захисту для переселенців з України. Ті, хто мають стабільну роботу та не отримують допомогу від держави, зможуть подати заяву на отримання спеціального довгострокової посвідки на проживання. Через п’ять років вони зможуть претендувати на постійне місце проживання.
Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан зауважив, “коли настане припинення вогню, кінець війни, надання тимчасового захисту повинно бути припинене”. Однак статус біженців, які вже отримали тимчасовий захист до цього часу, залишиться незмінним. Всі інші заявники на притулок повинні будуть пройти через стандартні механізми, додав він. Нині в Чехії проживають 380 000 українських переселенців.
Ще одна норма нового чеського закону запроваджує відповідальність за злочин, пов’язаний зі збором конфіденційної інформації, навіть якщо вона не є секретною, та її передачу іноземній державі.
Тепер законопроект має бути розглянутий чеським Сенатом. У разі схвалення його направлять на підпис президенту. Він може набрати чинності на початку лютого 2025 року.
- У 2023 році російським громадянам видали понад сім тисяч приписів залишити територію Європейського Союзу, що на 34% більше проти показника 2022 року.
- Раніше Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації, які не виконали передбачені в імміграційному законодавстві країни вимоги.
- Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці.
- Заступник глави Нацполіції Дмитро Тишлек орендує житло в осіб, пов’язаних із російськими кримінальними авторитетами. Тоді як його дружина ще досі, попри повномасштабне вторгнення, має російський паспорт. Натомість теща замглави Нацполіції, попри те, що власницею квартири в одному з найдорожчих ЖК Києва, одначе підтримує РФ у війні проти України.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.