Чому Камала Гарріс програла: основна причина

Джерело: CNN

Перемога Дональда Трампа на виборах віддзеркалює багато аспектів американської політики. Проте основним питанням на цих виборах виявилась економіка. Це багато в чому пояснює, чому Трампа вдруге обрали президентом.

Попри кілька позитивних економічних показників, таких як зростання кількості робочих місць і споживчих витрат, американці мали переважно негативний погляд на економічну ситуацію. Багато виборців звинувачували президента Байдена і віцепрезидентку Гарріс у тому, що вони не змогли поліпшити фінансове становище громадян.

Невдоволення громадян, зокрема через високі ціни на товари і проблеми з житлом, свідчить, що економічні дані не завжди відображають реальні почуття людей.

Економіка США має кілька вагомих проблем, які впливають на життя громадян.

Основні труднощі

Ціни на житло: ціни на нерухомість у США досягли рекордних рівнів, що стало важким випробуванням для тих, хто не має власного житла. Іпотечні ставки залишаються високими, а кількість угод з продажу будинків є найнижчою за останні 30 років.

Орендна плата також залишається високою, зокрема половина орендарів витрачають понад 30% своїх доходів на житло. Ця криза доступності житла поглиблює соціально-економічну нерівність.

Водночас багато людей, яких важко назвати бідними, також намагаються звести кінці з кінцями, здебільшого через те, скільки коштує проживання в будинку: 20% американських домогосподарств, які заробляють понад 150 000 доларів на рік, живуть від зарплати до зарплати.

Інфляція: хоча інфляція повернулася до помірних рівнів, ціни залишаються на 20% вищими, ніж були, коли Джо Байден вступив на посаду. Хоча ціни на бензин знизилися, це не вирішує загальних проблем з інфляцією, яких зазнають американці в повсякденному житті.

Політичний фактор: ставлення до економіки часто залежить від політичних поглядів. Кількість республіканців, які позитивно оцінюють економіку, зростає, коли при владі республіканці, і навпаки, у демократів економічні настрої схильні до критики, коли президентом є демократ. Це вказує на те, що економічні оцінки можуть бути значною мірою політично мотивованими.

Загалом, економіка США залишається болючою темою для багатьох громадян, попри позитивні економічні показники.

Все не так погано

Економіка США має позитивні показники, попри деякі проблеми.

“Трамп успадкує сильну економіку – принаймні, на папері”, – зазначають в CNN.

Робочі місця: хоча рівень безробіття зріс до 4,1%, він залишається на здоровому рівні, зберігаючи стабільне створення робочих місць. Економіка додає в середньому 170 000 нових робочих місць щомісяця, що є на рівні попередніх років правління Трампа до пандемії. Попит на працівників залишається високим, з числом вакансій, що перевищує кількість шукачів роботи.

Валовий внутрішній продукт: ВВП США зріс на 2,8% в останньому кварталі, що є здоровим темпом зростання і відповідає рівню економічного зростання за часів адміністрації Трампа. США продовжують демонструвати найсильніше економічне зростання серед країн G7.

Зарплати: зарплати зростають на 3,9%, що перевищує темпи інфляції. Тобто, купівельна спроможність американців росте. Наявний дохід на душу населення зростає 27 місяців поспіль, що є рекордним досягненням.

Споживчі витрати: споживчі витрати, що складають понад дві третини економіки США, зросли на 3,7% в останньому кварталі, що є найвищим темпом зростання з початку 2023 року. Довіра споживачів також зросла, хоча і залишається нижчою за рівень до пандемії.

  • Дональд Трамп, обраний президентом США, звернувся до своїх прихильників після того, як здобув понад 270 голосів виборників. Під час виступу він пообіцяв, що його президентство стане початком “золотого віку Америки”. Трамп заявив про готовність розв’язати нагальні проблеми країни.
  • Американський письменник Стівен Кінг прокоментував результати президентських виборів в Америці, написавши допис на платформі X.
  • Кандидат на президентську посаду від республіканців Дональд Трамп та його суперниця, кандидатка в президенти США від демократів Камала Гарріс зібрали на свою передвиборчу кампанію $4,2 млрд, а витратили $3,5 млрд.
  • Оптимізм, гарний настрій та голлівудська посмішка Камали Гарріс не допомогли їй обійти на виборах свого суперника, республіканця Дональда Трампа.

Нещодавно омбудсман Дмитро Лубінець оприлюднив інформацію про те, що директора одного з навчально-реабілітаційних центрів у…

Міністр оборони України Рустем Умєров під час зустрічі з делегацією Комітету з питань політики та безпеки ЄС повідомив скільки українських військових пройшли навчання в ЄС.

У 2025 році на Netflix вийде п’ятий і останній сезон популярного серіалу “Дивні справи”. Платформа оголосила про це 6 листопада — на “День дивних речей”, день викрадення персонажа Вілла Байєрса у серіалі.

Співачка і авторка пісень Вікторія Бекхем отримала нагороду “Жінка року” від Harper’s Bazaar, яку їй вручила її донька Харпер.

Упродовж жовтня війська РФ окупували близько 490 км² територій України. Це найбільший показник за 2024 рік та за час російського наступу, який триває з жовтня 2023 року.