Чому важливо продовжувати підтримку України – Майк Помпео

Джерело: Колонка колишнього державного секретаря США Майка Помпео у Fox News

Гіпотетична перемога Росії в Україні дала б розраду і впевненість тим, хто ненавидить Америку.

Як показує опозиція Республіканської партії в Палаті представників щодо останньої запропонованої додаткової допомоги Україні, підтримка республіканцями Україні, яка бореться з відкритою російською агресією на своїй території, продовжує слабшати. Це небезпечна тенденція, і деякі республіканці не розуміють стратегічних і політичних ризиків, на які вони йдуть.

Зменшення підтримки України республіканцями ґрунтується на скептичному ставленні до лідерських якостей президента Байдена в цьому питанні. Такий скептицизм виправданий.

Протягом року, який пройшов між інавгурацією та вторгненням Путіна, адміністрація Байдена заспокоювала Росію в енергетичній політиці, політиці контролю над озброєннями та щодо України. Вихід з Афганістану став свідченням надзвичайної слабкості та несерйозності. Президент навіть припустив, що він може допустити «незначне вторгнення» Росії в Україну.

Він фактично дав зелене світло великому вторгненню. Коли воно розпочалось, ті самі спецслужби, які не змогли передбачити швидкість перемоги Талібану в Афганістані, впевнено стверджували, що Путін візьме Київ за лічені дні, і тому адміністрація відкликала наших дипломатів і приготувалася змиритися з черговою поразкою.

Коли стало очевидно, що українці будуть боротися, адміністрація неохоче надала їм підтримку. Непотрібні дебати (останнім часом вони тривають навколо ракет ATACMS) щодо того, чи буде той чи інший вид зброї ще більше провокувати росіян, послабили вплив допомоги на усіх етапах. Результатом стало те, що ситуація в Україні зайшла у глухий кут.

Для нас загадка, чому республіканці дивляться на це все і критикують президента Байдена за те, що він занадто сильний.

Ніхто не знає, коли і як закінчиться війна в Україні – чи ця фаза війни в Україні. Але будь-який результат, якщо він буде схожий на перемогу Росії, буде катастрофічним для американської безпеки.

Перемога Росії підвищить шанси на поширення війни в Європі, оскільки Путін планує захопити й інші втрачені частини Російської імперії, чи то в України, чи за її межами. Китайські комуністи, які спостерігають за Тайванем, сприймуть це як доказ того, що Америка слабка, і це робить війну в Тихому океані більш імовірною.

Загалом перемога Росії дала б розраду і впевненість тим, хто ненавидить Америку, не лише в Москві та Пекіні, а й в Тегерані та Пхеньяні. Нещодавня зустріч на вищому рівні між Путіним та Кім Чен Ином – перша закордонна поїздка північнокорейського диктатора за чотири роки – є останнім свідченням зміцнення євразійської осі, яка є ворожою інтересам Америки та інтересам наших друзів.

Наші друзі, зокрема в Канберрі, Токіо, Сеулі і Тайбеї, усі підтримують Україну. Якби ми залишили Київ наодинці,  вони сприйняли б це як меседж, що і вони залишаються наодинці.

Республіканська партія виграла холодну війну та заслужила довіру поколінь американців, наполягаючи на тому, що свобода та процвітання вдома пов’язані з безпекою Європи та Азії.

Якщо зараз піддатися ізоляціоністській спокусі або пов’язаній із нею спокусі, що ми можемо просто умити руки від європейської відповідальності, щоб зосередитися на Азії, незважаючи на розрекламовану змову Росії та Китаю, це зробить американців більш вразливими. Це також переконає американців, що наша партія непридатна для управління, завдаючи шкоди кандидатам від Республіканської партії на загальних виборах.

Ізоляціонізм починає шкодити риториці та політиці нашої партії, створюючи подальший ризик того, що наша партія стане політично нерелевантною. Як реалісти, які усвідомлюють відповідальність за захист нашої нації та її інтересів у небезпечному світі, ми повинні відкинути тезу «нескінченних воєн» як наївний винахід лівих, як воно і є.

Республіканцям також слід скептично ставитися до думки, що бойові дії в Україні роблять американців «втомленими від війни», враховуючи те, що саме Україна, а не Америка, перебуває у стані війни.

Українці б’ються і гинуть за свою свободу, водночас знижуючи силу ворожої Росії, яка прагне у відкритій співпраці з Китаєм встановити новий світовий порядок, у якому свобода та процвітання Америки радикально зменшиться. Жоден американський військовослужбовець не загинув у війні в Україні, яку ми підтримуємо мізерним відсотком наших загальних витрат на оборону.

Ми закликаємо республіканців підтримати надання допомоги зараз, щоб наша партія залишалась політично важливою – і щоб наша країна могла уникнути трагедії.

Читайте також: Блокування республіканцями допомоги Україні грає на руку Путіну – CNN

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень.

Стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress провели навчання на полігоні Cudgel, котрий розташований поблизу Калінінградської області РФ.

Державна прикордонна служба оприлюднила відео знищення російської ракети Х-101 у небі над Київщиною.