Чотирьом зрадникам, які воювали проти ЗСУ на східному фронті, загрожує довічне ув’язнення
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки України зібрали доказову базу на ще чотирьох зрадників, які вступили до окупаційних угруповань РФ та воювали проти Сил оборони на східному фронті.
У 2022 році вони добровільно приєднались до російських підрозділів Південного військового округу Збройних сил РФ. Після “призову” ‒ брали активну участь у боях в Донецькій, Луганській та Харківській областях.
Але у листопаді цього року всі четверо бойовиків потрапили у полон до українських захисників.
Серед затриманих – бойовик новоствореного штурмового підрозділу окупантів під назвою “Шторм-Z”.
До зарахування у лави загарбників чоловік відбував покарання в одній із колоній у тимчасово окупованому Криму. Перебуваючи в тюрмі, в’язень в обмін на звільнення підписав контракт з Міноборони РФ та пішов воювати під Волноваху на Донеччині.
Ще один фігурант – мешканець захопленого міста Ровеньки в Луганській області. На початку повномасштабного вторгнення РФ він “мобілізувався” до складу окупаційного “206-го полку” 2-го армійського корпусу країни-агресорки, де облаштовував фортифікаційні споруди на Харківському напрямку.
Згодом його відправили під Бахмут. Там він разом із “вагнерівцями” намагався утримувати вогневі позиції під час контрнаступу ЗСУ.
Інший зрадник вступив до лав загарбників ще до повномасштабної агресії РФ. Після проходження тижневих “курсів” бойової підготовки його відправили штурмувати околиці Сєвєродонецька, а потім – у район Лисичанська, де він потрапив у засідку українських військ.
Четвертий фігурант входив до складу 3-го мотострілецького батальйону 3-ї бригади окупаційних угруповань Росії. У складі ворожого підрозділу він охороняв російські склади з боєприпасами під Соледаром на Бахмутському напрямку.
Слідчі Служби безпеки повідомили всім чотирьом бойовикам про підозру за чч. 1, 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Матеріали проваджень скеровано до суду.
Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.
- 52 депутатів Держдуми Росії, які сприяли розв’язанню повномасштабної агресії проти України, заочно засудили до 15 років ув’язнення.
- За матеріалами Служби безпеки України до тюремного ув’язнення засуджено ще 18 депутатів Держдуми РФ, ще 73 – на черзі.
- Бойовика штурмового полку РФ, який вступив до окупаційних угруповань Росії та воював проти Сил оборони України на східному фронті, засудили до 15 років ув’язнення.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.