Чверть українських біженців не планують повертатися в Україну з-за кордону — опитування

Джерело: опитування ifo

Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.

Результати дослідження:

  • 35% українських біженців хочуть повернутися до України, коли завершиться війна;
  • 4% відзначили, що повернуться найближчим часом незалежно від ситуації;
  • 25% планують залишитися за кордоном у довгостроковій перспективі;
  • 25% не визначилися;
  • 11% біженців уже повернулися до України.

“Наші результати свідчать, що хоча багато хто з українських біженців досі хоче повернутися до своєї країни, перебіг війни є вирішальним фактором для переважної більшості. Що довше триває конфлікт, то більше осіб можуть уявити собі майбутнє за межами України”, – прокоментувала дослідниця Івонн Гісінг.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.