Чверть українських біженців не планують повертатися в Україну з-за кордону — опитування

Джерело: опитування ifo

Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.

Результати дослідження:

  • 35% українських біженців хочуть повернутися до України, коли завершиться війна;
  • 4% відзначили, що повернуться найближчим часом незалежно від ситуації;
  • 25% планують залишитися за кордоном у довгостроковій перспективі;
  • 25% не визначилися;
  • 11% біженців уже повернулися до України.

“Наші результати свідчать, що хоча багато хто з українських біженців досі хоче повернутися до своєї країни, перебіг війни є вирішальним фактором для переважної більшості. Що довше триває конфлікт, то більше осіб можуть уявити собі майбутнє за межами України”, – прокоментувала дослідниця Івонн Гісінг.

Голова Міністерства природних ресурсів і екології РФ Олександр Козлов заявив, що пляжі Чорноморського узбережжя стануть придатними для безпечного відпочинку людей лише через рік. Причиною стало забруднення продуктами нафти. 

Триває 1069-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 831 тисячу осіб.

Російські війська 27 січня атакували ударними безпілотниками об’єкти критичної інфраструктури Івано-Франківщини.

За даними аналітиків, українські війська просунулися на Курщині та відновили позиції в Торецьку. Тоді як росіянам вдалось просунутися поблизу Борової, Покровська та Курахового.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.