«Чи можна залишатись в реанімації з рідною людиною?»: відповідь МОЗ

Джерело: пресслужба МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що реанімації є відкритими для родичів чи знайомих пацієнтів.

У відомстві нагадали, що вільний доступ затверджено наказом МОЗ ще у 2016 році.

У вимогах до багатьох медичних пакетів, за якими НСЗУ укладає договори з медичними закладами, прописано окремим пунктом забезпечення права пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, на допуск до них відвідувачів 24/7 у будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними чинними нормативно-правовими актами.

Зокрема один відвідувач може бути біля пацієнта без обмежень за часом. Проте одночасно біля пацієнта може бути не більше двох осіб.

При цьому відвідувачем може бути будь-яка особа, незалежно від родинних стосунків. Але ті, хто не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до реанімації лише за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.

Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.

В Павлограді на Дніпропетровщині кінологиню пошуково-рятувального загону “Антарес” Карину Колісниченко разом із її онкохворою собакою Ханною вигнали з парку.