Чи правда, що шкідливо пити каву натщесерце?
Джерело: The Washington Post
Розглядаючи аспекти щоденного вживання кави, науковці наголошують на тому, що цей улюблений напій здебільшого не становить проблеми для здоров’я. Проте що порція ранкової кави може викликати неприємності у людей з чутливим шлунком чи тими, хто страждає від певних захворювань шлунково-кишкового тракту.
Кім Барретт, професор фізіології та мембранної біології з Каліфорнійського університету в Школі медицини Девіса, наголошує, що особливо чутливі до впливу кави можуть бути люди з гастроезофагеальним рефлюксом, ерозією шлунка чи виразками.
Крім того, слід враховувати вміст кофеїну, який може підсилити вироблення гормону стресу кортизолу. Для тих, хто вживає каву рано вранці, це може призвести до збільшення рівня кортизолу, що своєю чергою впливає на рівень цукру в крові.
Кортні Делпра, зареєстрований дієтолог клініки Клівленда, рекомендує людям із діабетом уважно обирати комбінації білків і вуглеводів разом із ранковою порцією кави для збалансування рівня цукру в крові.
Попри ці аспекти, дослідження, проведені на групі з 8000 здорових осіб, не виявили суттєвого зв’язку між споживанням кави та чотирма основними розладами верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, включаючи виразки та рефлюкс.
Барретт підкреслює, що, загалом, шлунок є добре захищеною частиною організму, і велика більшість людей може насолоджуватися кавою без серйозних наслідків для здоров’я.
- Напої з низьким pH, що свідчить про їхню кислотність, можуть призводити до стирання зубної емалі з часом, особливо при частому та значному споживанні. Проте існує різниця між звичайною газованою водою та більшістю інших напоїв, зокрема солодких.
- Куріння, як відомо, завдає шкоди легеням, однак, нещодавнє дослідження підтвердило, що воно також шкідливе для вашого мозку. Дослідники зі Школи медицини Вашингтонського університету у Сент-Луїсі, штат Міссурі, проаналізували сканування мозку, історію куріння та генетичний ризик 32 094 учасників європейського походження з бази даних Biobank Великої Британії.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.