Чи зараз в Україні пилова буря через пил з Сахари: пояснення Укргідрометцентру

Джерело: Український гідрометеорологічний центр у Facebook

Зранку 1 квітня до України дістався пил з Сахари, який може становити небезпеку для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та маленьких дітей. В Укргідрометцентрі пояснили, чи це пилова буря.

“Запиленість повітря пустельним пилом – це НЕ пилова буря”, — йдеться у повідомленні.
Науковці пояснили, що для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має 3 години й більше. Сьогодні не очікується посилення швидкості вітру, тому не буде і бурі.
“Будь ласка, не плутайте легке погіршення видимості через пил із небезпечним стихійним явищем. Не уявляйте зайвого і не панікуйте”, — додали у повідомленні.

Українців закликали зачиняти вікна, оскільки пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та маленьких дітей.

За даними синоптиків, у понеділок, 24 червня, в низці областей України прогнозуються короткочасні дощі.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.