Чим Москва озброїла солдатів з КНДР – відповідь ГУР
Джерело: Головне управління розвідки МО України
Наприкінці жовтня РФ перекинула з Приморського краю понад 7 тисяч військових Північної Кореї до районів поблизу з Україною. Військові отримали озброєння, типове для піхоти.
Згідно з інформацією розвідки, переміщення понад 7 тисяч північнокорейських солдатів до кордону з Україною здійснювалося за допомогою щонайменше 28 військово-транспортних літаків Повітряно-космічних сил РФ.
Росія озброїла північнокорейців, зокрема, 60-мм мінометами, автоматами АК-12, кулеметами РПК/ПКМ, снайперськими гвинтівками СВД/СВЧ, протитанковими ракетними комплексами “Фєнікс” та РПГ-7.
Також, за даними ГУР, північнокорейським військовим, яких у російській окупаційній армії називають “особливими бурятами”, було надано деякі прилади нічного бачення, тепловізори, коліматорні приціли та біноклі.
- Аналітики ISW оцінили, чи буде Північна Корея постійно допомагати Росії своїми військовими.
- Сполучені Штати очікують, що північнокорейські війська в Курській області Росії “найближчими днями” вступлять у бій проти України, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.