«Це була помилка»: високопосадовець НАТО відмовився від коментарів стосовно України

Джерело: SkyNews

Раптове дипломатичне непорозуміння між Україною та НАТО через коментарі керівника апарату Генерального секретаря Єнса Столтенберга привернуло увагу громадськості. Стіан Єнссен припустив, що країні доведеться віддати частину своєї території в обмін на вступ до Альянсу.

Київ назвав ідею “абсолютно неприйнятною”. Це викликало заяву НАТО для українських ЗМІ про те, що Альянс не змінив своєї позиції відносно підтримки територіальної цілісності України.

Вже 16 серпня Єнссен перепросив за суперечку в інтерв’ю норвезькій газеті VG, котра опублікувала його оригінальний коментар.

Він зауважив, що його коментар “був частиною більшої дискусії щодо можливих майбутніх сценаріїв в Україні, і я не повинен був говорити це так”.

Це була помилка, – визнав високопосадовець НАТО. – Якщо, і я наголосив, якщо ви дійдете до точки, коли зможете вести переговори, військова ситуація на місці буде абсолютно центральною і матиме вирішальний вплив на те, як виглядатиме можливий результат цієї війни, – додав він.

Представник НАТО зазначив, що пріоритетом залишається підтримка України.

На початку війни було занепокоєння, що Україна може розвалитися протягом тижнів і днів, – пояснив він. – Цього не сталося взагалі. Вони продемонстрували героїчні зусилля проти сили. Зараз питання в тому, скільки території Україна здатна повернути”.

Раніше високопосадовець НАТО Стіан Єнссен зауважив, що Україні, можливо, доведеться погодитися відмовитися від частини території, окупованої Росією, якщо вона хоче приєднатися до Альянсу.

Згодом речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що розмови про можливий вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини своїх територій є абсолютно неприйнятними.

У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.

У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.

Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими  з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.