«Це була помилка»: високопосадовець НАТО відмовився від коментарів стосовно України

Джерело: SkyNews

Раптове дипломатичне непорозуміння між Україною та НАТО через коментарі керівника апарату Генерального секретаря Єнса Столтенберга привернуло увагу громадськості. Стіан Єнссен припустив, що країні доведеться віддати частину своєї території в обмін на вступ до Альянсу.

Київ назвав ідею “абсолютно неприйнятною”. Це викликало заяву НАТО для українських ЗМІ про те, що Альянс не змінив своєї позиції відносно підтримки територіальної цілісності України.

Вже 16 серпня Єнссен перепросив за суперечку в інтерв’ю норвезькій газеті VG, котра опублікувала його оригінальний коментар.

Він зауважив, що його коментар “був частиною більшої дискусії щодо можливих майбутніх сценаріїв в Україні, і я не повинен був говорити це так”.

Це була помилка, – визнав високопосадовець НАТО. – Якщо, і я наголосив, якщо ви дійдете до точки, коли зможете вести переговори, військова ситуація на місці буде абсолютно центральною і матиме вирішальний вплив на те, як виглядатиме можливий результат цієї війни, – додав він.

Представник НАТО зазначив, що пріоритетом залишається підтримка України.

На початку війни було занепокоєння, що Україна може розвалитися протягом тижнів і днів, – пояснив він. – Цього не сталося взагалі. Вони продемонстрували героїчні зусилля проти сили. Зараз питання в тому, скільки території Україна здатна повернути”.

Раніше високопосадовець НАТО Стіан Єнссен зауважив, що Україні, можливо, доведеться погодитися відмовитися від частини території, окупованої Росією, якщо вона хоче приєднатися до Альянсу.

Згодом речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що розмови про можливий вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини своїх територій є абсолютно неприйнятними.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.