«Це оголошення війни»: президент Ізраїлю про атаку Ірану

Джерело: The Times of Israel

Повітряна атака з боку Ірану в ніч на 14 квітня є “оголошенням війни” Ізраїлю, про це це заявив президент країни Іцхак Герцог.

Він зауважив, що зараз Ізраїль “розглядає всі варіанти” відповіді на атаку, але не шукає війни.

“Зараз, оскільки ми стримані, і оскільки ми знаємо про наслідки і обговорюємо це з нашими партнерами, ми розглядаємо всі варіанти, і я цілком впевнений, що ми зробимо необхідні кроки для захисту і оборони нашого народу. Ми не шукаємо війни”, – наголосив Герцог.

За його словами, атака Ірану стала ще одним прикладом того, як Тегеран поширює хаос, терор та нестабільність по всьому світу.

“Настав час, щоб світ познайомився з цією імперією зла в Тегерані і дав зрозуміти іранському режиму, що це не може пройти повз, що це неприйнятно”, – резюмував президент Ізраїлю.

Зауважимо, ізраїльські військові заявили, що Іран запустив десятки безпілотників та крилаті ракети у напрямку Ізраїлю у ніч на 14 квітня. Напад, ймовірно, є відповіддю на удар по представництву Ірану в Дамаску 1 квітня, внаслідок якого загинули три військових іранських командири.

Головнокомандувач збройними силами Ірану генерал Мохаммад Багері заявив, що операція щодо Ізраїлю була “завершена з повним успіхом”. Тим часом військовий кабінет Ізраїлю планує сьогодні, 14 квітня, обговорити, як відповісти на атаку Ірану.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.