Ціни на каву досягли рекордного рівня з 1977 року – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

На світових ринках ціни на каву стрімко зростають через побоювання щодо глобальних постачань. У Нью-Йорку ф’ючерси на арабіку досягли найвищого рівня з 1977 року, підскочивши на 3,9%. Загалом цього року ціна на цей сорт зросла на майже 70%.

Основні причини такого зростання — посуха в Бразилії, яка вплинула на врожай, та складні погодні умови у В’єтнамі, де дощі та посуха негативно позначилися на виробництві робусти. Бразилія та В’єтнам є провідними виробниками кави у світі: перша спеціалізується на арабіці, а друга — на робусті.

Експерти прогнозують, що подорожчання кави призведе до зростання цін для споживачів. Nestlé SA уже анонсувала підвищення цін та зменшення обсягів упаковок.

Аналітики зазначають, що ситуацію ускладнюють і глобальні проблеми з логістикою, а також невизначеність стосовно нових екологічних правил ЄС.

Крім того, виробники в Бразилії вже реалізували значну частину врожаю, що спричиняє дефіцит пропозиції до початку нового сезону.

Однак, не лише арабіка, але й робуста суттєво подорожчала цього року, піднявшись у ціні на 88% у Лондоні.

Зауважимо, у липні ціни на арабіку підскочили в Нью-Йорку після того, як легкі заморозки у деяких частинах найбільшого постачальника кави — Бразилії викликали занепокоєння щодо майбутньої пропозиції.

Довідка. Арабіка та робуста — основні види кавових зерен, котрі різняться смаком, вмістом кофеїну та умовами вирощування. Арабіка має м’який, складний смак із фруктовими та шоколадними нотками. Вона містить менше кофеїну (1,2–1,5%), вирощується на великих висотах, тож і ціна відрізняється. Тоді як сорт робуста вважається менш чутливим до захворювань, тепла і високої вологості. Робуста міцніша, має гіркуватий присмак. Вміст кофеїну становить до 2,7%.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження терміну воєнного стану та загальної мобілізації до 9 травня.

Головний Рабин України Моше Реувен Асман висловив підтримку ініціативам урядів США та Німеччини, спрямованим на боротьбу з антисемітизмом в освітніх закладах. Він наголосив, що ці кроки є важливим сигналом про неприпустимість ненависті в суспільстві.

Мільярдер Ілон Маск офіційно працює під керівництвом президента США Дональда Трампа у статусі “спеціального державного службовця”.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Парламент Грузії, легітимність якого не визнає п’ята президентка країни Саломе Зурабішвілі, опозиція і значна частина громадськості, позбавив мандатів 49 опозиційних депутатів.