Кава без кофеїну б’є рекорди популярності у світі – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Згідно з прогнозами Skyquest Technology, ринок кави без кофеїну зросте з $19,5 млрд у 2022 році до $28,86 млрд до кінця десятиліття.

Минулого року директор з маркетингу Swiss Water Decaffeinated Coffee Ерін Рід заявив, що зростання продажів безкофеїнової кави значно випереджало звичайну каву протягом останніх п’яти років. За його словами, ця тенденція зберігається.

Тоді як засновник чиказької компанії Reprise Coffee Roasters зауважив, що на тлі популярності безалкогольних коктейлів та гамбургерів без м’яса, кава без кофеїну виглядає не так вже й дивно.

Як розповіли у виданні, процес декофеїнізації бере свій початок з 20-го століття в Бремені, Німеччина, коли Людвіг Розеліус помітив, що кавові зерна, випадково замочені морською водою, втратили більшу частину вмісту кофеїну, але при цьому їхній смак не постраждав.

У 1906 році він запатентував процес, який включав розпарювання кавових зерен, щоб відкрити їх пори. Потім він перейшов на використання бензолу (канцероген) як розчинника для видалення кофеїну та заснував Kaffee HAG, щоб продавати свою каву без кофеїну.

Невдовзі бензол замінив інший канцероген – метиленхлорид. Такі організації, як Clean Label Project, звернулися до Асамблеї Каліфорнії та Управління з контролю за продуктами й ліками США щодо заборони використання цієї речовини, яка вже була заборонена EPA в засобах для зняття фарби. Національна асоціація кави відмовилася, стверджуючи, що всі зразки протестовані в межах проєкту “Чиста етикетка”.

Однак вже у 1930-х роках у Швейцарії розробили процес видалення кофеїну з кави без використання хімікатів. Swiss Water Decaffeinated Coffein Inc. удосконалила цей метод у запатентований процес, в якому зелену каву занурюють в екстракт зеленої кави, під час якого 99,9% кофеїну виділяється та фільтрується. Щоб кава вважалась безкофеїновою, у США видаляють 97% кофеїну, а у Європейському Союзі – 99,9%.

Хоча зазвичай вважається, що швейцарський метод зберігає смак кави краще, ніж інші, він є відносно дорогим. Це додає від 1 до 2 доларів за фунт до вартості зеленої кави, не беручи до уваги дорогу та час на процес, оскільки декофеїнізація відбувається на заводі Swiss Water у Дельті, Британська Колумбія, йдеться в матеріалі.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.