Ціни на каву досягли рекордного рівня з 1977 року – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
На світових ринках ціни на каву стрімко зростають через побоювання щодо глобальних постачань. У Нью-Йорку ф’ючерси на арабіку досягли найвищого рівня з 1977 року, підскочивши на 3,9%. Загалом цього року ціна на цей сорт зросла на майже 70%.
Основні причини такого зростання — посуха в Бразилії, яка вплинула на врожай, та складні погодні умови у В’єтнамі, де дощі та посуха негативно позначилися на виробництві робусти. Бразилія та В’єтнам є провідними виробниками кави у світі: перша спеціалізується на арабіці, а друга — на робусті.
Експерти прогнозують, що подорожчання кави призведе до зростання цін для споживачів. Nestlé SA уже анонсувала підвищення цін та зменшення обсягів упаковок.
Аналітики зазначають, що ситуацію ускладнюють і глобальні проблеми з логістикою, а також невизначеність стосовно нових екологічних правил ЄС.
Крім того, виробники в Бразилії вже реалізували значну частину врожаю, що спричиняє дефіцит пропозиції до початку нового сезону.
Однак, не лише арабіка, але й робуста суттєво подорожчала цього року, піднявшись у ціні на 88% у Лондоні.
Зауважимо, у липні ціни на арабіку підскочили в Нью-Йорку після того, як легкі заморозки у деяких частинах найбільшого постачальника кави — Бразилії викликали занепокоєння щодо майбутньої пропозиції.
Довідка. Арабіка та робуста — основні види кавових зерен, котрі різняться смаком, вмістом кофеїну та умовами вирощування. Арабіка має м’який, складний смак із фруктовими та шоколадними нотками. Вона містить менше кофеїну (1,2–1,5%), вирощується на великих висотах, тож і ціна відрізняється. Тоді як сорт робуста вважається менш чутливим до захворювань, тепла і високої вологості. Робуста міцніша, має гіркуватий присмак. Вміст кофеїну становить до 2,7%.
- Згідно з прогнозами Skyquest Technology, ринок кави без кофеїну зросте з $19,5 млрд у 2022 році до $28,86 млрд до кінця десятиліття.
- Starbucks на честь Місячного Нового року випустили в Китаї каву “Abundant Year Savory Latte” зі смаком свинини.
- Через глобальні зміни клімату, які спричиняють скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, цей напій може відчутно подорожчати.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.
Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.
В Павлограді на Дніпропетровщині кінологиню пошуково-рятувального загону “Антарес” Карину Колісниченко разом із її онкохворою собакою Ханною вигнали з парку.