Цих змін чекають сотні тисяч захисників: Умєров прокоментував законопроєкт про мобілізацію
Джерело: Рустем Умєров/Facebook
Міністр оборони України Рустем Умєров прокоментував законопроєкт про посилення мобілізації й зазначив, що у такий спосіб Верховна Рада зробила перший крок до вдосконалення мобілізації, проходження військової служби та військового обліку.
За словами міністра, цих змін чекають сотні тисяч захисників та захисниць, які вже служать в Силах оборони України.
“Ці зміни потрібні, щоб держава могла ефективно залучати військовозобовʼязаних, які вже найближчим часом стануть до лав війська. Ці зміни роблять державу стійкішою, а військо – сильнішим у протистоянні з ворогом”, – зазначив Умєров.
Також міністр оборони подякував усім тим, хто працював над законопроєктом. Зокрема Головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному та начальнику Генерального штабу Збройних сил України Сергію Шапталі.
Зазначимо, що сьогодні, 7 лютого, Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації.
За нього проголосували 243 депутати.
До законопроєкту ще будуть вносити правки протягом 14 днів, до 21 лютого, після чого відбудеться друге читання.
Нагадаємо, 30 січня Кабінет міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.
- Омбудсман Дмитро Лубінець закликав депутатів проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у першому читанні після наради з главою Міноборони Рустемом Умєровим. Раніше він заявив, що оновлений проєкт закону містить антиконституційні норми, зокрема, стосовно обов’язку реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного.
- Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.