Данія наближається до ратифікації оборонної угоди зі США, попри суперечку щодо Гренландії
Джерело: Reuters
У п’ятницю, 11 квітня, парламент Данії зробив важливий крок до ратифікації угоди про оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами, яка розширює права американських військових на території країни, попри суперечку щодо Гренландії.
Данський уряд, який підписав угоду про двосторонню співпрацю у 2023 році, коли Джо Байден був президентом США, заявив, що це має вирішальне значення для зміцнення оборони Данії в той час, коли РФ розглядається як потенційна загроза для Європи через її трирічну війну в Україні.
У межах цих зусиль парламент Данії провів перше з трьох читань законопроєкту, а остаточне голосування планується до кінця червня.
Депутат Сімон Колеруп, представник Соціал-демократичної партії прем’єр-міністра Метте Фредеріксен, висловився на підтримку угоди.
“Було б абсолютно нерозумно відштовхнути Сполучені Штати, викинувши найважливішу оборонну угоду за багато років просто у смітник”, – сказав він.
Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен також висловила підтримку цій угоді.
Ліві партії “Альтернатива” та “Червоно-зелений альянс” виступили проти угоди, однак очікується, що вона буде ухвалена завдяки підтримці пропозиції уряду меншості з боку кількох інших опозиційних партій.
Зазначається, що угода не поширюється на саму Гренландію, куди США вже мають широкий доступ завдяки оборонному пакту 1950-х років, а також на Фарерські острови, ще одну данську територію в Північній Атлантиці.
- За словами співрозмовника NYT, адміністрація президента США Дональда Трампа розробила план узяття Гренландії під контроль США. Його обговорювали на засіданнях Ради нацбезпеки, кільком міністерствам надіслали інструкції.
-
Білий дім готує оцінку вартості контролю над Гренландією, що є найбільш конкретною спробою реалізувати намір Трампа придбати цей данський острів, за словами джерел, обізнаних з питанням.
- 30 березня прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що Сполучені Штати не зможуть встановити контроль над островом, відповідаючи на нещодавню заяву Дональда Трампа.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.