Данія підтримує використання своєї зброї для ударів по території Росії

Джерело: DR

Глава МЗС Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив, що Збройні сили України мають абсолютне право застосовувати данське озброєння для ударів по інфраструктурі та військових об’єктах на території Росії.

Расмуссен пояснив, що оборона своєї країни може включати дії на території агресора.

Якщо в межах цього наступу метою стають інфраструктура чи військові об’єкти атакуючої сторони, це цілком відповідає правилам війни. Не можна встановити обмеження, за якого зброя має використовуватися виключно на території України, — пояснив міністр.

Зауважимо, нещодавно уряд Данії оголосив про нову програму військової допомоги Україні на суму близько 117,45 млн доларів.

Варто додати, що міністр оборони Великої Британії Джон Гілі сказав, що його країна “має пишатися”, що Україна використовує британську зброю в Росії.

Також зауважимо, що поширені у мережі повідомлення про те, що Україна могла використати німецькі танки та БМП під час операції у Курській області, викликали реакцію в Берліні. Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер відреагував на цю інформацію.

Лінднер наголосив, що відповідальність за використання переданої зброї покладена на Україну.

Тоді як американські посадовці повідомили, чому США не дають дозволу на застосування ракет ATACMS для операцій ЗСУ у Курській області РФ.

За інформацією ЗМІ, численні посадовці США розповіли про те, головна причина обмежень застосування ракет на території РФ – їх обмежена кількість. Вони наголосили, що США не остерігаються ескалації, однак вважають, що ракети великої дальності ATACMS краще використовувати для атак по ТО Криму.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.