Данія планує збільшити допомогу Україні у 2024 році

Джерело: Міністерство закордонних справ Данії
Міністерство закордонних справ Данії у п’ятницю, 1 вересня, повідомило, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).
“Основним пріоритетом уряду є допомога Україні та українському населенню. Саме тому цього року ми знову виділяємо рекордно велику суму на цивільні зусилля, щоб ми могли продовжувати важливу підтримку та допомогу в подоланні тяжких наслідків війни. Відбудова України буде довгою, а потреби величезні”, – зазначив Ден Йоргенсен, міністр з питань розвитку співробітництва та глобальної кліматичної політики Данії.
Уряд взяв на себе особливу відповідальність за місто Миколаїв та його відбудову на вимогу самої України. У Миколаєві Данія допомагає забезпечити кращий доступ до води та тепла, а також відбудовувати та ремонтувати житлові райони, школи та медичні заклади.
У березні 2023 року уряд і більшість у парламенті Данії заснували фонд України, який орієнтований на потреби України та підтримує зусилля Данії за допомогою військової, цивільної та комерційної підтримки.
- 20 серпня президент Володимир Зеленський після візиту до Нідерландів прибув до Данії. Сьогодні має відбутися зустріч із прем’єр-міністеркою країни Метте Фредеріксен та королівською родиною.
- Міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив у середу, 16 серпня, що планує попросити Китай зайняти більш тверду позицію щодо України та поговорити з президентом Росії Володимиром Путіним про війну.
- Міністерство оборони Данії передало шість безпілотників для розмінування в межах пакету допомоги Україні.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетикию.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.