Данія спорядить Україні новий оборонний пакет вартістю понад $520 млн
Джерело: The Guardian
Данія готує новий військовий пакет Україні загальною вартістю понад 520 млн доларів.
Міністерство оборони Данії повідомило про спорядження Україні військової техніки на суму 3,7 млрд данських крон (522,22 млн дол).
Зауважимо, Данія та Нідерланди були першими країнами, котрі зобов’язалися передати Україні такі потрібні винищувачі F-16.
Щобільше, міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен перед зустріччю в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 11 жовтня заявив, що, ймовірно, Данія зможе передати Україні перший F-16 у першому кварталі 2024 року.
У серпні уряд Данії оголосив, що Данія передасть Україні 19 літаків F-16.
Нагадаємо, Міністерство оборони Чехії раніше повідомило, що Чехія та Данія спільно постачатимуть Україні важку військову техніку найближчими місяцями.
- Міністерство оборони Данії прагне відновити виробництво боєприпасів після 55-річної перерви, щоб забезпечити внутрішні постачання.
- США та Данія домовилися разом зміцнювати стійкості критичної інфраструктури України до кіберзагроз. Їхнє партнерство буде реалізовуватися через проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”.
- Данія додатково постачить Україні 45 танків, зокрема 15 модернізованих Т-72 та 30 Leopard 1, повідомили у Міністерстві оборони країни. Копенгаген також передасть Києву додаткові озброєння, боєприпаси та засоби для розмінування.
- У межах широкомасштабної співпраці з Німеччиною та Нідерландами Данія передала Україні танки Leopard 1A5. 20 з них прибули в країну, проте виявилося, що кілька з них несправні.
- Данія постачить Україні додатковий оборонний пакет вартістю у $833 млн, що міститиме зокрема танки, бойові машини піхоти, боєприпаси для танків і зенітні установки.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.