Данія спорядить Україні найбільший пакет військової допомоги з початку війни
Джерело: The Guardian
Данія постачить Україні додатковий оборонний пакет вартістю у $833 млн, що міститиме зокрема танки, бойові машини піхоти, боєприпаси для танків і зенітні установки.
Зауважується, що цю суму планується розподілити на три раунди – близько $602 млн цього року, $196 млн – у 2024 році та решту $35 млн – у 2025 році, повідомили у міністерстві оборони країни.
Як зауважив міністр закордонних справ Ларс Люкке Расмуссен, за понад півтора року повномасштабної війни Данія майже вичерпали оборонні запаси.
Тому зараз ми розглядаємо більш цілеспрямовані спільні закупівлі та міжнародну співпрацю, адаптовану до потреб України тут і зараз, – пояснив він.
У відомстві зауважили, що це дванадцятий і найбільший пакет пожертв, який Данія спорядила Україні з моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року.
Раніше Міністерство закордонних справ Данії також повідомляло, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).
Також стало відомо, що Данія спорядить Україні 19 літаків F-16.
- Міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив у середу, 16 серпня, що планує попросити Китай зайняти більш тверду позицію щодо України та поговорити з президентом Росії Володимиром Путіним про війну.
- Міністерство оборони Данії передало шість безпілотників для розмінування в межах пакету допомоги Україні.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетикию.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.