Данія та Нідерланди готові приєднатися до плану постачання Patriot Україні

Джерело: Euractive

Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.

У межах цього плану, оголошеного спільно з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, угоду, країни-члени мають придбати озброєння зі США, зокрема зенітні ракетні комплекси Patriot, і передати їх Києву.

Німеччина вже заявила про намір відіграти провідну роль у цій схемі, запропонувавши купити два комплекси Patriot. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус наголосив на необхідності швидкого збору коштів, особливо для посилення протиповітряної оборони України, яка зазнає посилених атак з боку Росії.

Данія та Нідерланди також висловили готовність приєднатися до ініціативи Трампа.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен повідомив, що країна готова приєднатися до ініціативи та внести фінансовий внесок, тоді як глава МЗС Нідерландів Каспар Велдкамп зазначив, що країна розглядає можливість участі “з позитивним ставленням”.

Рютте пояснив, що схема дозволить країнам Європи передавати Україні зброю зі своїх запасів, яку потім замінюватимуть американською технікою. Однак зазначено, що мало країн володіють системами Patriot, і ті, хто їх має, не завжди можуть їх додатково надати.

Окрім Німеччини, Данії та Нідерландів, серед потенційних покупців американського озброєння для України називають Канаду, Норвегію, Швецію та Велику Британію.

ДовідкаPatriot – це керована ракетна система класу “земля-повітря”, яку було вперше розгорнуто в 1980-х роках. Вона може вражати літаки, крилаті ракети та балістичні ракети меншої дальності.

Кожна батарея Patriot складається зі встановленої на вантажівці пускової системи з вісьмома пусковими установками, які можуть утримувати до чотирьох ракет-перехоплювачів кожна, наземного радара, станції управління та генератора. Армія заявила, що зараз має 16 батальйонів Patriot. У звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень за 2018 рік зазначено, що ці батальйони керують 50 батареями, які мають понад 1200 ракет-перехоплювачів.

Американські батареї регулярно розгортають по всьому світу. Крім того, Patriot також експлуатують або купують Нідерланди, Німеччина, Японія, Ізраїль, Саудівська Аравія, Кувейт, Тайвань, Греція, Іспанія, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Румунія, Швеція, Польща та Бахрейн.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.