Данія та Нідерланди підтвердили, що США дозволили їм надати Україні винищувачі F-16
Джерело: коментар міністра закордонних справ Данії Ларс Льокке для TV 2 та міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Вопке Хукстра у Twitter
Глави МЗС Данії та Нідерландів підтвердили, що США дали дозвіл на надання Україні американських винищувачів F-16.
Як повідомив Льокке, саме Данія направила запит до США щодо надання Україні винищувачів F-16.
“Я можу підтвердити, що між мною та Ентоні Блінкеном (глава Держдепу США – ред.) відбувся обмін листами, оснований на факті, що міністр оборони та я зв’язалися з США, щоб вивчити наші варіанти”, – сказав данський міністр.
Він додав, що отримали “дружню відповідь” на свій запит.
Водночас коли Україна отримає перші F-16 від Данії, Льокке не коментує.
“Рішення щодо цього питання не ухвалено. Ми створили міжнародну коаліцію з навчальними заходами під керівництвом Данії та Нідерландів, і ми успішно рухаємось вперед. А потім буде розмова про можливе пожертвування винищувачів і це питання, яке ми обговорюємо з нашими союзниками”, – сказав він.
Глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра зауважив, що вітає рішення Вашингтона щодо можливості надання Україні винищувачів F-16.
“Велика подяка Ентоні Блінкену за плідну та оперативну співпрацю. зараз ми будемо надалі обговорювати цю тему з нашими європейськими партнерами”, – написав він.
Хукстра резюмував, що рішення є важливим для України у захисті народу та країни.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Колишній Верховний командувач об’єднаних сил НАТО у Європі Філіп Брідлав вважає, що початок навчань українських пілотів на винищувачах F-16 затягується через острах деяких країн провокувати Росію.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.