Данія збільшить військову допомогу Україні на €590 млн

Джерело: пресслужба Міноборони Данії

Уряд Данії та переважна більшість партій у Фолькетингу погоджуються збільшити військову підтримку України на 4,4 млрд крон (590 млн євро) у 2024 році. Це означає, що загалом фонд військової підтримки України на 2023-2028 роки сягатиме 64,8 мільярда крон (8,6 млрд євро).

Зауважується, що переважна більшість затвердженої військової допомоги на 2024 рік вже виділили. Водночас уряд країни наполягає на необхідності подальшого озброєння України, тому спільно з парламентом дійшли згоди стосовно додаткових фінансових погоджень.

Від початку війни Данія була однією з найактивніших країн-донорів. Ми повинні залишатися такими й надалі, і тому я радий, що переважна більшість партій у Фолькетингу підтримують наше пропозицію у додаткових 4,4 мільярда до Українського фонду на військову підтримку у 2024 році. Надзвичайно важливо, щоб ми показали українцям, що ми підтримуємо їх у нинішній серйозній ситуації, – зазначив міністр оборони Троелс Лунд Поульсен.

Пріоритетом допомоги країна і надалі визначає озброєння та навчання військових. Більшість озброєння Данія закупляє у своїх виробників та інших країн.

Боротьба України за свободу – це також наша боротьба, і тому правильно, що ми продовжуємо та посилюємо підтримку України. Я особливо радий політичній підтримці, яку ми, данці, виявляємо, – наголосив речник Соціал-демократичної партії Саймон Коллеруп.

  • Уряд Данії виділяє додаткові кошти для дансько-українського фонду, який сприяє залученню інвестицій з боку данських компаній в Україну.
  • Данія та Україна підписали меморандум про довгострокову співпрацю, згідно з яким Данія виділить 420 мільйонів євро на підтримку приватного сектора та критичної інфраструктури в Україні.
  • Уряд Данії повідомив про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму у 2,2 млрд крон (близько 295 млн євро). Кошти будуть спрямовані на розвиток морського потенціалу, БпЛА та виготовлення запчастин для ракет.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.